Lapsi on outo
12-vuotias lapseni on on nykyään aivan outo. Huone ei ole enää sama pinkki vaan täynnä kasveja ja mustaa. Kuuntelee kaikenlaista saatanallista musiikkia ja vielä kaikkea muutakin juoppojen, narkkareiden tms. kappaleita. Fanittaa jotain hevibändiä, varmaan saatananpalvojia jokainen niistä. Lisäksi ei usko Jumalaan! Kuulemma Jumalaa ei ole ja on mukamas buddhalainen, en suostu tekemään kasvisruokaa joten joskus ei syö, kerran huusin ja raivosin, teki jonkun siunausmenetelmän jotta lihalla olisi hyvä elämä. Huh huh. Ei halua koulussa uskonnontunneille. Lisäksi kapinoi muutenkin, ei vie astioita, pitää reppua sohvalla, ei syö välipalaa, ei tahdo pukeutua pinkkeihin vaatteisiin, kiroilee ynnä muuta. Koulu sentään menee hyvin, opettaja ei kuulemma usko aina häntä mutta varmasti valehtelee kun ei aina suju yhteistyö muiden kanssa. Itkee yöllä sängyssä, hänelle muka tärkeä opettaja kun ei enää opeta. Ihme että on kiitettävän oppilas, väittää että ei jaksa koulua kun on liian helppoa, mutta haluaa vain minulle lisää taakkaa.
Kommentit (5)
Annat sille lapselle niin lujasti ja monta kertaa selkään, että se lopettaa moiset typeryydet ja sitten pistät sen rukoilemaan anteeksi syntejään sekä sinulta, opettajalta että ennen kaikkea Jumalalta!
Lapsi on tullut järkiinsä. Mitä jos ihan vaan ottaisit oppia hänestä ..... Oikeesri ap , lapsesi on ok, aikuistuu ja alkaa ymmärtää asioita.
Normaalia, kaverin systeri maalasi huoneensa mustaksi ja yhteen seinään isolla metallica,ostatti pyöreät john lennon rillit ja alkoi pukeutua oudosti, oli joku 12-14v
Ap on outo. Lapsi on normaali murrosikää lähestyvä nuori joka alkaa ajatella itse.
Jostain syystä on tuli kaksi kertaa.