En lähetä joulukortteja tänä vuonna Postin lakon takia.
Ihan turhaan käytän rahaani siihen, että joku saa jonkun joulukortin tammikuun puolessavälissä.
Kommentit (12)
Jaa. Mä ainakin laitan ihan samalla tavalla kuin ennenkin. Kortit menee perille sillon kun menevät, mulle on tärkeintä se tunne, jonka saan, kun askartelen ja lähetän nuo kortit.
Joulukorttien lähettäminen on oman egon pullistelua. Turhaa
Joo, samma här. Aina ennen olen lähettänyt.
En kannata lakkoilijoiden toimintaa.
Sama täällä, en aio lähettää joulukortteja.
Minäkään en enää lähetä, lakko oli viimeinen sysäys päätökseen. Ilahdutan sähköisillä viesteillä mieluummin.
Minä pudotin tänään postilaatikkoon ääriään myöten täyden punaisen kuoren täynnä joulukortteja. Niissä on valokuva koirastani tonttulakki päässä. Iloista joulua kaikille, myös vakaville mörreille!
Niin ja jos joku ei vielä tiedä, niin lakko loppui 30.11. ;)
Vierailija kirjoitti:
Niin ja jos joku ei vielä tiedä, niin lakko loppui 30.11. ;)
Tiedetään. Silti boikotoin.
Vierailija kirjoitti:
Niin ja jos joku ei vielä tiedä, niin lakko loppui 30.11. ;)
Juu tiedetään. Mutta lakko sai minut tekemään lopullisen päätöksen lopettaa tapa, joka aiheuttaa enemmän ahdistusta ja rahanmenoa kuin iloa.
T.7
Meille tuli lakon aikana päiväposti jo ennen kahtatoista. Heti kun lakko loppui, palattiin vanhaan aikatauluun, eli päiväposti alkoi tulla vasta siinä neljän aikaan. Olisi saanut lakko kestää kauemmin.
Kiitos tästä hyödyllisestä informaatiosta.