Seksi on niin ihanaa ettei kannata tehdä siitä "taistelukenttää"
Jotenkin minusta tuntuu, että nautinto on yhteinen. Kun vaikka otan mieheltäni suihin, tunnen itse suurta nautintoa. Rakastelussa antaminen on yhtä ihanaa kuin saaminen ja siinä välillä unohtuu aika ja paikka, myös se mihin itse loppuu ja mistä toinen alkaa.
Minusta myös kunnioitus on seksissä olennaista, silloin täydellinen luottamus on mahdollista. parisuhdeseksi on ikäänkuin salainen maa, joka meillä yhdessä on. Sooloseksi on kummankin yksityisasia, josta voi toki puhua, mutta sitä ei tarvitse jakaa.
Kommentit (2)
esim. sängyssä ja keittiössä. Tehdä kaikki aikuisen ihmisen puolesta. Onko silloin kyse tasa-arvoisesta ja aikuisesta parisuhteesta? Ei kannata tyytyä mihin vaan ja ajatella, että kai tämä on tyhjää parempi.
Saako mies yhtä paljon iloa naisen nuolemisesta kuin nainen miehen? Enpä usko. Ainakin tämä palsta on täynnä oksettavia sovinisteja, joille oma nautinto tulee ykkösenä.