Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ruokavinkkejä.

Vierailija
15.09.2015 |

Kertokaapa tänne kokeilemianne toimivia ruokavinkkejä.

Itse tein tänään lasagnea, johon valkokastikkeen sijaan laitoin pirkka juustodippiä, sitä tortilla/taco kastiketta. Tuli huippuhyvää!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tein broileripyöryköitä.
400 g kanan jauhelihaa, ranskalainen sipuli/sienikeitto tms (sellainen pussikeitto), kananmuna, sinne n pari rkl ruokakermaa ja mausteet; paprika, pippuri, suola, valkopippuri, curry, mitä nyt ikinä haluatkaan. Korppujauhojakin voi laittaa ihan vähän, mutta ei pakko. Sitten vain sekoitetaan kaikki ja pyöritellään ja paistetaan. Tuli tosi hyvää!
- Lilith

Vierailija
2/2 |
15.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lohipastakastike

Paketti (marinoituja) lohisuikaleita tai lohifileestä leikattuja suikaleita 400 g. paistinpannulle,
mukaan silputtuja aurinkokuivattuja tomaatteja n. 6 kpl (siis sellaisia jotka on säilötty valkosipuliöljyyn tai "maustamattomaan" öljyyn),
perään 3-4 dl ruokakermaa,
ripaus sitruunapippuria ja cayannepippuria.
Sitten vaan antaa hautua n. 10 minuuttia kunnes lohisuikaleet on kypsiä. Nopea ja helppo pastakastike.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla