Haluatko itsellesi hyvän mielen?
Ensi kerralla kun mielesi tekee haukkua jotakuta tai valittaa jostain ja tehdä siitä keskustelu av:lle, älä tee sitä mutta tee siitä päinvastainen keskustelu. Eli kehut jotakuta tai kerrot pitäväsi jostain mistä et oikeasti pidä. Ihmismieltä voi huijata hyvinkin helposti! Kokeile vaikka. Jos yksi kerta ei riitä tee useampi. Kerro sitten miten kävi!
Nyt kaikki olemaan positiivisia, VAIKKA VÄKISIN! :)
Kommentit (12)
Ois varmaan pitänyt otsikoida paremmin. Tai ehkä tämä oli tylsä idea.
Ap
Tai riittää ihan sekin että ei tee niitä veemäisiä aloituksia ja lisää pahaa oloa maailmaan eli itselle. Olen itse tätä yrittänyt ja kyllä se parin viikon päästä alkaa sujumaan..vai onko jollekin OIKEASTI tullut hyvä mieli vaikkapa nyt työttömien haukkumisesta tällä palstalla? Muuten kuin sen parin narsistisen sekunnin verran? Tuskinpa vaan. Syöpä siitä tulee kun paska kertyy omaan elimistöön.
Kohta joku tulee ampumaan tämänkin idean alas... kun ei saa olla positiivinen. Mielestäni loistoidea!
[quote author="Vierailija" time="28.08.2015 klo 19:45"]Kohta joku tulee ampumaan tämänkin idean alas... kun ei saa olla positiivinen. Mielestäni loistoidea!
[/quote]
Joku ihana antoi yläpeukun. ♡