Osaatteko koota IKEAn kamat (minulla nyt tuoli) itse?
Kommentit (10)
Viimeksi ostin kirjahyllyn, kaappi-istuimen ja työtuolin.
voin kyllä koota sen tuolin, jos satut asumaan lähelläni :)
niissä on hyvät ohjeet, että osaan koota.
ei niissä ruudinkeksijä tarvi olla
Kokosin ensimmäisen Ikea huonekaluni jo viiden vanhana (ruokapöydän tuolit). Sen minkä nuorena oppii sen vanhana taitaa.
Ja minä meillä kaikki kalusteet kasaankin. Mies huvittavasti aina kiroaa Ikean kalusteiden kasaamista vaikkei koskaan joudu edes tekemään sitä...mitä nyt apumiehenä saa olla jos täytyy kannatella isoja osia ja sitten kun tarvitaan voimaa jossain kiristyksissä tms.
nautin ikean huonekalujen kasaamisesta, niissä on niin selkeät ohjeet eikä ikinä puutu mitään muttereita ja ruuveja.
kokoamisohjeita. Ohjeet on hyvin selkeät ja pikkutarkat. Monen muun paikan ohjeet on tyyliin ekassa kuvassa kaikki osat erillään ja seuraavassa valmiiksi koottu tavara. Olen ihan ite (yksin) kasannut Ikean kalusteista pari hyllykköä, tietokonepöydän, lipaston ja yöpöydän. Mitään ongelmia ei ole ilmennyt yhdenkään kalusteen kokoamisessa.
Meilläkin minä ne kokoan, mies vain kiroilee. Perusasetus on, että kokoan yksin, mutta jos on isompi ja painavampi huonekalu niin pyydän apua.
Ikeakamat on tehty koottaviksi helposti. Meillä väännetään kättä kuka kokoamiset saa tehdä, kaikki haluaisivat.
paljonkin koonnut eri huonekaluja, eri firmoista ja kyllä Ikean ovat niitä parhaita!
Todella selkeät ohjeet ja kuvat, hyvin olen niillä onnistunut.
Muiden firmojen kalusteet ovat kyllä joskus tuottaneet vaikeuksia, kun ohjeet ovat niin surkeita.