Otetaanko nelikymppisiä lentoemäntäkursseille enää?
Kommentit (10)
uorempia varmaan käytännössä suositaan.
Mutta jos siis vähänkin pulaa tarjonnasta, niin mikä ettei, varsinkin jos muut ominaisuudet (kielitaito jne., ja joskus vaaditiiin edustavaa ulkonäköäkin kait) ovat kohdallaan.
Tuossa iässä, anteeksi vaan, naisella rupeaa usein paikat kolottamaan, selkä jäykistymään ja kiinnostus kääntyy työn tekemisestä tyky-toimintaan. Nuoria tyttöjä työnteko ja oppiminen kiinnostavat, eikä heillä ole näitä ongelmia edessä vielä aikoihin.
pysyä huonopalkkasessa ja ikävässä työssä eläkkeelle asti, eikä saa yrittää edetä
ja meidän kurssilla ikähaarukka oli tuollainen 22-36 joten eiköhän 40 vielä menettele:) Olin FinnComm-lentoyhtiön koultuksessa.
Kyse on työnantajan kannalta sijoituksesta. Koulutus maksaa ja halutaan maksimoida tulevat työvuodet ja terveenä tehdyt työpäivät.
Kyse on vähän samasta asiasta, kun pitäisi valita uudenkarhean urheiluauton ja jo-kilometrejä nielleen kuluneen perheauton välillä.
o. Eläkeikään on 25 vuotta aikaa!!!
aattisesti parempi. Ja vaikka ottaa nuoren kuka sen takaa ettei se ole koko ajan raskaana ja kotiäitinä, tai vaihda alaa tms. eli iän perusteella valitsisin hyvin harvaan työhön
Vierailija:
o. Eläkeikään on 25 vuotta aikaa!!!
mitäs jos soittaisit sen yhtiön koulutuspuolelle johon olet hakemassa...