Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olisivatko nämä hyviä opettajan työasuja?

Vierailija
15.01.2011 |

Ks. Inspiraatiokollaasit (rullaa vähän alas). Olisivat minun tyylisiäni.



http://charandthecity.indiedays.com/



-garderoobia uusimassa

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kunhan ei liian lyhyitä hameita ja liian avonaisia paitoja ainakaan yläasteen puolella. Pukeudut niin kuin mukavaksi koet ja missä olet itse varma itsestäsi.

Vierailija
2/2 |
15.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ope on siitä kivass ammatissa, että voi pukeutua oman persoonan mukaan.



Meillä osa on kovinkin ladylike, chaneltyypppisissä jakkuasuissa ja aina meikattuna. Tai miehillä aina puku ja solmio. Sitten on niitä, joilla yleensä vaan farkut ja neule. Ja sitten on viherpiipertäjiä, joilla vähän sellainen luonnonlapsen hippityyli.



Open pukeutuminen vaikuttaa kyllä myös siihen, miten oppilaat häneen suhtautuvat. Tuolla asulla luot varmaan asiallisen, viileän, vähän etäisen open mielikuvan.



Itse pukeudun sekä että. Joskus hyvinkin huolitellusti, joskus vaan farkkuihin. Ja kerran jotkut pojat alkoi huomautella, että onko sulla stringit, näkyi farkkujen kauluksesta vähän. Alkoivat irvailla. Totesin vaan, että jos ette pojjaat ole aiemmin naisella stringejä nähneet, niin nyt näitte. Oli jo aikakin. :) Siihen loppui irvailut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kolme