Mä haluaisin että joku kommentoisi mun kotisivuja
kriittisesti, mutta asiallisesti, mutta minne voisin sivujeni osoitteen laittaa (että sen saisi sieltä vielä poiskin)?
Haluaisin tehdä hyvät ja toimivat sivut, mutta en osaa itse nähdä kehityskohteita
Kommentit (22)
ref {font-weight:bold}
tai bold tilalla bolder tai numero 100-900
bold teksti tosin ei auta, laita siihen tekstiin tumma varjo reunaksi kuvankäsittelyohjelmalla, tai sitten sijoitat sen jonnekin muualle kuin suoraan banneriin että saat sopivan kontrastin
Täältä varmaan löytyisi kommentoijia.
Uskon että täältä löytyisi kommentoijia, asiallisuudesta en niinkään tiedä :D
Rekisteröidy tinyurl.comin käyttäjäksi ja tee tinyurl-linkki kotisivuillesi. Kerro tuo tinyurl-linkki esimerkiksi tällä keskustelupalstalla. Kun haluat poistaa linkit, kirjaudut tinyurl.comin palveluun ja poistat linkin. Nyt sitä kautta ei enää pääse sivustollesi. Mutta tämä tosiaan vaatii että teet sen linkin siten että olet kirjautuneena palveluun, koska jos teet sen anonyymisti, et voi sitä poistaa.
http://tinyurl.com/
Siis tiny urlista. Taidan olla sokea tai jotain
Devon rexissä minua viehättää ennen kaikkea luonne, joka on utelias, höpsö, äärimmäisen seurallinen ja leikkisä.
Toivon ettei kukaan laittaisi osoitetta tänne ja mahdolliset kommentit olisivat asiallisia ja kehittäviä :)
Anteeksi, ovatkohan nuo poistaneet tuon mahdollisuuden. Joskus mielestäni tuollainen oli.
Vilkaise jos tämän kautta onnistuisi ihan sama juttu:
http://www.urlot.com/
Tosin nyt sen sivuston todennäköisesti löytää tuon tekstin perusteella guuglesta aina ja iänkaikkisesti, mutta haitanneeko tuo.
Tykkäsin että sivut olivat todella selkeät! Kun näkee välillä sivuja joissa saat etsimällä etsiä jotain mutta ei siltikään löydy.
Todennäköisesti tulet saamaan vieraskirjaan jos jonkinlaista spämmiä, jos siinä ei ole hyvää suodatusta. Harkitsisin että ottaisin sen kokonaan pois.
Selkeät sivut. Se popup-mainos on aika häiritsevä. Kuvitus on hyvä mutta se yläpalkin vihreä teksti ei erotu ja on vaikea lukea. Yritä pitää tekstit aika lyhyinä ja palstoita ahkerasti niin niitä on helpompi lukea. Show results sivun tekstit on aika pientä, mieti jos voisit parantaa luettavuutta vaikka tekemällä taulukon jonka ruudukko näkyy.
miten rumia kissoja! Mutta joo, otsikkobannerisi teksti pitäisi olla toisella värillä, ei näy.
Toistaiseksi en osaa vaihtaa ylätekstin väriä,mutta yritetään! Ilmaissivut, joten sille mainoksellekaan en voi mitään, se on kyllä ärsyttävä myönnetään.
Meillä oli ennen Cornish rex.
Nykyään meillä on Sfinx sekä Siamilaisen ja Sfinxin sekoitus.
Vielä yksi kissa pitäisi saada, kun vaan osaisin päättää että Siamilainen, rex vai Sfinx :)
Niin ja ne sivut.. Oli kivan selkeät, nätit värit ja kauniita kissoja :)
En ole oikeastaan ikinä miettinyt vakavasti että sijoitus olisi meille vaihtoehto saada kissa, mutta jos olisi selkeä sopimus, niin miksipä ei.
T. olikohan nro. 16
Toi vihreä fontin väri on tosiaan vähän heikosti näkyvä tossa ihan valkoisellakin pohjalla.
eli yleistä infoa kissaa harkitseville, ja sitten jos sulla on jotain erityisjuttuja, ja toki minkä ikäisinä pennut luovutetaan jne.
ja miten varataan, käydään katsomassa, mitä toivot pennunostajalta (näyttelyissä käyminen jne).
otsikon väristä jo sanottiinkin
lisää kuvia :)
ap