Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

miehet kuinka

Vierailija
17.09.2009 |

olette selvinneet kun puolisonne on pettänyt teitä?

Onko ero tullut,kuinka toipuminen on tapahtunut ja kauanko kestänyt?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tullut eroa. Otin asian rauhallisesti ja otin sen myös haasteena. Keskustelimme asiasta ja itse asiassa sen jälkeen suhteemme on ollut vahvempi. Pettämisessä meidän tapauksessa ei ollut syynä ongelmat kotona/sängyssä/rakkaudessa vaan kännisekoilua exän kanssa. Vaikeinta mielestäni oli saada luottamus palaamaan, siinä meni melkein vuosi. En kuitenkaan halunnut olla yltiöpäisen mustasukkainen, että olisin rajoittanut naisen kaikkia menoja. Mutta jokainen tavallaan, näin meillä.

Vierailija
2/4 |
17.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

miettii myös luottamuspuolta, mutta on siinä kyllä paljon muutakin.

Kaiken kaikkiaan melkoinen sotku.

ap m30.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siltä se tuntui. Vaimo kaatoi pettämisen syyn minun niskaani ainakin aluksi. Se sai aikaan reaktion, että minähän en naisestani luovu.

Vaimo koki huonoa itsetuntoa, kun erektioni lopahti usein kesken seksin. Ja koska vaimo ei innostanut seksuaalisesti paljoakaan, muukin huomiointi oli todella vähäistä monta kuukautta.

Itsensä syyllistäminen toisen pettämisestä on kyllä raskasta. Vaimo eli jakautuneen persoonan elämää, toinen oli puutteessa elävä nettipersoona ja toinen oli huonoitsetuntoinen vaimo. Kuvitteli voivansa käydä panemassa vierasta ilman seurauksia, ts. testaamassa kelpaavuuttaan pillunpuutteiselle miehelle. Olipa idea.

Jos lasta ei olisi, luovuttaisin varmasti helpommin.

Ja miten olen selvinnyt. Vaikea sanoa. Ei tämä meitä ainakaan lähentänyt, mutta huonommin meillä meni ennen pettämistä, ainakin seksiä oli vähemmän. Toisaalta ennen tätä seksi oli välillä parempaa kuin nyt. Vaimo siis petti minua omien työkiireitteni ja kriisieni keskellä. Varsinainen "niin myötä kuin vastamäessä" -mentaliteetti. Ongemana on se, että vaimo haluaa unohtaa ja minä en pysty. Välillä on rasittavaa esittää kuin kaikki olisi hyvin, vaikka jotain on särkynyt peruuttamattomasti. Voisi sanoa, että onneksi meillä ei mennyt hyvin. Itsetuntoni ei kestäisi esimerkiksi sitä, että teen parhaani ja olen innokas sängyssä, mutta siitä huolimatta vaimo käy panettamassa muualla itseään. Nyt ainakin kuvittelen voivani jatkaa tätä.

M31

Vierailija
4/4 |
17.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

M31

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän yksi