Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaiset verhot olkkariin ja keittiöön

Vierailija
12.01.2011 |

kun ne ovat vierekkäin ja olohuoneen ikkunat ovat 3.5m korkeat? Olkkarissa parketti ja keittiössä isoa, luonnonvaaleaa laattaa, jossa hentoja beessin sävyjä. Keittön kaapit pyökkiä. Ja värien kanssa olen aivan hukassa, keittiön tapetit pitäisi uusia, nyt niissä on kaameita pikkukukkia. Itse tykkään todella vaaleista sävyistä.



Ja vielä kysymys: ovatko Vallilan verhot kalliita ja onko siellä valmisverhoja?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valmisverhoja et löydä tuolla pituudella, joten joudut ostamaan kangasta. Ehdottaisin, että vierailet kangasliikkeessä ja annat myyjän auttaa valitsemaan toisiinsa sopivat verhot.

Vierailija
2/3 |
12.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkä värinen parketti on?



Millainen tyyli sopii omaan makuusi? Yksivärinen, kirjava, kuviollinen, graafinen....?



Minä hankkisin pitkät, suorat verhot kahta eri kangasta. Toisessa kangas saisi olla kuviollinen. Toinen sitten yksivärinen, jotain kuviollisissa verhoissa esiintyvää väriä ja tekstuuriltaan meilenkiintoiset, esim pellavaa.



Vallilan kangas on aika kallista, mutta jos johonkin kuosiin oikein ihastut, ovat sitten pitkäikäiset verhot. Monet Vallilan kankaista ovat kuitenkin polyesteriä, itse suosisin enemmän luonnonmateriaaleja...



Tässä osoitteessa on Vallilan syksyn kuvasto: http://www.vallilainterior.fi/vallilainterior/Vallila_kuvasto.pdf



Itse tykkään näistä kankaista: Aavikko, Boston, Cappuccino, Dacapo, Danis, Egri, Espresso, Husaari, Kaste, Kenya, Kirveli, Largo, Manhattan, Miriam, Mon Amour, Nabucco, Niagara, Pilvi, Polku, Ruhtinatar, Ruusula, Saanko luvan, Tsaari, Vaaniva kotka, Valkea kuulas.



Tekisin varmaan niin, että valitsisin jonkin noista kuviollisemmista olkkarin ikkunaan tehosteeksi. Sitten sen kaveriksi sopiva yksivärinen verho, jota käyttäisin myös keittiössä.



Kun on noin korkeat huoneet, olisin varovainen kuvion kanssa.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuviollisista miellytti eniten nämä nopealla vilkaisulla: Dacapo, Egri, Makeba Jacquard, Miriam, Nabucco ja Pilvi. Täytyy käydä viikonloppuna ihan liikkeessä katselemassa. Itseäni miellyttää melko selkeä sisustus, ei krumeluureja. Kiitos vinkeistä!



t.ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kaksi