Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lasten vierailusta tuli mieleen: Kyläpaikka jossa lapsia hullutetaan, ARGH!

Vierailija
11.01.2011 |

Onko teillä vastaavaa?



Meillä on pari sellaista kyläpaikkaa, joissa ei nyt olla vähään aikaan käytykään, missä kyläpaikan emäntä/isäntä/molemmat alkavat "hulluttaa" tai "hoopottaa" lapsia heti kun ovesta sisään astuvat.



Meidän lapset on aika rauhallisia, varsinkin kyläpaikoissa, mutta totta hemmetissä hulluttamalla niilläkin saa kierrokset kattoon. Raivostuttaa, kun sitten pitää kuitenkin pitää jonkinlaista jöötä eikä kyläpaikan isäntäväki ymmärrä lopettaa. Paljon helpompaa ja mukavampaa olisi jos lapset olisivat rauhallisia. Vai onko siinä se takana, että tehdään lasten äidille vähän hommia, niin ei ainakaan voi puhua sen kanssa mitään!



No, näissä kyläpaikoissa ei ole omia lapsia.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä nauttivatkin riehumisesta. Anna mellastaa, ja kun alkaa kukkaruukkuja hajoilla niin sano että joo tollaisia ne ovat, kun niitä lietsoo... Eiköhän meno rauhoitu. Miksi äidin pitää siellä jöötä pitää, jos isäntäväki tykkää telmiä lasten kanssa.

Vierailija
2/2 |
11.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole eläissäni siihen törmännyt eli mitä ne aikuiset tekevät? Valehtelevat, että lapsi saa karkkia, eikä sitten saakaan? Tai että kaapissa on mörkö?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi kuusi