Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nyt on sitten töitä!

Vierailija
12.05.2014 |

Työttömyyden jälkeen nyt töitä syksyyn asti, kiva ala, kivat työkaverit, MUTTA, käteen jää alle 300€ Enemmän kuin ansiosidonnaisella päivärahalla ja lapsiani näen hereillä n. 3 h päivässä.

Tää järjestelmä on aika syvältä... :(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olisin saanut ansiosidonnaisella ihan saman kuin nykyisessä työssäni, kun työssäkäynnistä on niin isot kustannukset, pitkän työmatkan takia. Mutta, olen ollut tässä jo kohta kolme vuotta ja ansiosidonnainen olisi loppunut jo aikaa sitten. Palkkakin on noussut jo. 

Vierailija
2/4 |
12.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niinpä! Mutta hei, ei siinä auta muuta ku ajatella vaan niitä positiivisia puolia. Voishan olla, että olisit paskassa duunissa vittumaisten työkavereiden joukossa... :) Mä vielä etsiskelen töitä.. Kunpa minäkin..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin, mutta nyt saat hiukan rivejä ansioluetteloosi ja tulevaisuudessa joku voi ottaa sinut paremmin palkattuunkin hommaan kun olet sentään ollut työelämässä. Kokemus on kaikkein tärkeintä. 

Vierailija
4/4 |
12.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu kiitos vaan kannustuksista ja mieluummin tosiaan käyn töissä, eikä pisin työttömyys ole kestänyt kuin 6kk, ärsyttää vaan tämä systeemi, mielestäni työnteon pitäisi kannattaa.

No itseppä valitsin kausipainotteisen matalapalkkaisen alan :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kaksi