Kipeät, turvonneet imusolmukkeet.
Mistä voisi johtua ja onko syytä käydä näyttämässä lääkärissä? Kunnalliselle on vaan kuukausien jonot.
ei ole flunssaa, ri mitäön. Eilen vain huomasin että kaula kosketusarka. Kipeä kosketusarka kohta löytyy myös oikean kyljen sivusta, liekkö sattumaa vai asiaan liittyvää. Mene ja tiedä.
No joka tapauksessa, syytä huoleen?
Kommentit (5)
Soitto päivystykseen olisi paikallaan.
Menisin lääkäriin. Kun mulla oli vastaavat oireet, mutta ei muuta, ilmeni lopulta, että olin saanut borrelioositartunnan. Tuskin sulla sitä on, mutta tarkoitan, että kyse voi olla mistä tahansa, mihin ois hyvä saada lääkärin arvio.
Käy lääkärissä pian mutta ei nyt päivystykseen tarvi lähtee.
Anna syöpäkasvainten vaan kasvaa, niilläkin on oikeus elämään..
tsiisus mitä ihmiset ihmettelee jossain keskustelupalstoilla, menisi vaikka samaksi ajaksi tutkimaan suomalaisia lääkäri/terveyssivustoja... oppisi paljon..
Minä varmaan seurailisin vähän aikaa ja jos viikkotolkulla pysyy samanlaisena, niin soittaisin ajan lääkäriin. Mutta kannattaa mieluummin oikeastaan soittaa heti sinne terveyskeskukseen ja kysyä neuvoa, siellä tietävät paremmin. Kyllä tuo on oikea syy soittaa.