Eilen olin täynnä energiaa ja tarmoa. Ihmettelin niitä lehtijutun vuorovaikutusongelmaisia ja masentuneita äitejä.
Nyt tänään olen itse ihan lamaantunut. En jaksa hoitaa vanhempia lapsiani. Imetän vain vauvaa. Meinasin tehdä pannaria, mut ei ollu kananmunia. Yritin lähteä lenkille, mut ulko-ovalla tuli kylmä hiki ja huono olo. En jaksa siivota, vaikka täällä todella pitäisi.... En jaksa mitään järkevää.
Kommentit (5)
joka voi sunnuntaisin olla niitten isompien lasten kanssa, että saat huilia?
Mut taaperot olis pitänyt viedä aamupäivällä pihalle riehumaan. Nyt ne ei millään meinanneet nukahtaa päikkäreille. Itseä inhottaa tämä saamattomuus....kun mikään ei nyt huvita. Voisin laittaa vaikka vauvan kärryihin, ja lähteä ulos. Laittaa lapsille ja miehelle ruokaa (se pannari ois ollu kiva ylläri, mut kun ei onnistu). Voisin tehdä...yllätysyllätys väikkäriä, mut sekään ei huvita. Ja mitä enemmän tässä märehdin, niin sitä huonommalle tuulelle tulen.
tuuppaa se vauva ja pullo miehellesi ja mene kävelylle itseksesi. Käy vaikka kaupasta kananmunia tulomatkalla, niin saatte illalla pannarinne.
kuulostat rasittuneelta, tarvitset lepoa!
Vierailija:
tuuppaa se vauva ja pullo miehellesi ja mene kävelylle itseksesi. Käy vaikka kaupasta kananmunia tulomatkalla, niin saatte illalla pannarinne.kuulostat rasittuneelta, tarvitset lepoa!
Eli aika epäterveellisesti kyllä.