Mitä värejä yhdistäisit tummanruskeaan (wenge) ja luonnonvalkoiseen sisustuksessa?
Kommentit (5)
Meillä on sistusväreinä tumma ja vaalea (beige) ruskea ja pirsitykseksi olen laittanut tumma punaista. Minusta se on ollut tosi hyvä väri, sillä se tuo lämpöä ja jotenkin arvokkuutaakin, mutta samalla piristää kivasti.
Piristeenä tummaa beigeä sekä vaalean luumun/roosan sävyjä. Nyt kevääksi meinaan sen vaihtaa ehkä vaaleanvihreään.
" arvostele mun kämppä" -sivuilla on aika kivoja ideoita, monella on juuri tuota v.vihreää piristeenä esim. sohvatyynyissä.
...on keittiössä luonnonvalkoiset kaapinovet, viininpunaiset rungot ja tummanruskea ruokakalusto. Sitten muu sisustus verhot, kaitaliinat, matto ym. väreihin sopivat ja ai että on pirteä keittiö!
tuli vaan mieleen... itsekin kyllä niistä väreistä tykkään...
ja tuo tosi kivasti väriä. En kyllä meinaa vaihtaa pitkään aikaan. Meillä siis ruskea sohva, ruskea/turkoosi paneeliverhot, valkoinen matto. Sohvatyynyt ja keittiön tuolien pehmusteet saman väristä turkoosia.
Myös limen vihreä käy ruskean kanssa ihanasti