Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Alkaako mun juominen mennä yli?

Vierailija
12.08.2015 |

Täytän pian 20..Ennen olin juomatta välillä vaikka kuukaudenkin, mutta joskus join useammin. Nykyään menee lähes poikkeuksetta aina vähintään se 2päivää putkeen ja lähes joka viikko..Pahimmillaan mennyt 6päivää. Tuskin on terveydelle hyväksi..Mietin vaan että kyllä moni muukin juo..

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

On liikaa.

Vierailija
2/4 |
12.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten pystyt 2 pv putkeen? Itse juon 1-2krt kk, mutta menisi kai joka vklp, mutta ei kahta pv putkeen... saatika 6.

-19v.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="12.08.2015 klo 01:08"]

Miten pystyt 2 pv putkeen? Itse juon 1-2krt kk, mutta menisi kai joka vklp, mutta ei kahta pv putkeen... saatika 6. -19v.

[/quote]
Se menee vielä helposti..Pahemmalta luultavasti tuntuis lopettaa siihen yhteen päivään..

Vierailija
4/4 |
12.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisin kyllä tuossa tilanteessa pikkasen huolissaan, jos joka viikko juot ja varsinkin 6 päivää putkee niin ei hyvä juttu ollenkaan, vaikka nyt sulla ei oo silleen ongelmaa, mutta mietippäs pidemmälle jos tuota rataa jatkat? Olet kohta siinä tilanteessa, ettet hallitse ollenkaa enään omaa juomista. Ja se ei oo hyvä juttu ollenkaan... Itse joskus samassa tilanteessa ollut, paitsi että join aina kaikki viikonloput ja pikku hiljaa syntyi tapa. Arkipäivät olin kyllä selvinpäin.. Mutta loppujen lopuksi siitä ei seurannu mitään hyvää ja nyt olen sitten taistellut alkoholi ongelmasta eroon ja päässyt siitä yli.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kolme