Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tupakan haju tuoleista pois

Vierailija
11.08.2015 |

Bongasin keittiön tuoleja 4 kpl ajankuluksi tuunattavaksi, mutta vasta kotona huomasin karmean tupakan hajun. Olin joka tapauksessa vaihtamassa noihin päällisiä, mutta mitä luulette saanko hajun kokonaan pois, jos poistan vain päälliset, mutta jätän pehmusteet? Kelasin, että jos laittaisin pehmusteiden ja uuden päällisen väliin jätesäkkiä tms kosteussuojaa, niin mahtaako haista edelleen?

Äsken laitoin soodat noihin pintaan päälle, mutta netistä luin, että tuskin auttaa poistamaan hajua jos huoneessa on poltettu.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukaan?

Vierailija
2/5 |
11.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko, myrkyt on varmaan imeytyneet niin tehokkaasti tuoleihin varsinkin jos ne ovat puuta. Otsonointi voisi auttaa mutta se tulisi varmaan kalliimmaksi kuin upouudet tuolit. Kokemuksesta voin sanoa ettei esim sisällä tupakoitsijan vaatteista lähde haju vaikka olisi pessyt useita kertoja 90 asteessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noissa tuoleissa itseasiassa puuosat ei ainakaan nyt haise enää puhdistuksen jälkeen. Ovat puuta, mutta päällä on maali, joten en tiedä onko päässyt siitä läpi puuhun imeytymään? Paha sanoa, mutta ei mielestäni nyt haisseet enää. Mutta ne pehmusteet kyllä! :S Vitsi jää kyllä harmittamaan jos tota hajua ei saa pois. Hyväkuntoiset tuolit ois kiva kunnostaa ja antaa sit eteenpäin jollekin tarvitsevalle.

Vierailija
4/5 |
11.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap siis edellinen =)

Vierailija
5/5 |
11.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi viisi