Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Turvallinen Netti Paikka!

Vierailija
11.07.2015 |

Hei! Tyttareni pyysi päästä gosupermodeliin. Pääsy maksaisi 10e. Olin ensin hieman epäileväinen, joten päätin tutustua sivustoon. Yllätyin todella positiivisesti, kun olin lukenut kaikki selitykset ja muut sivustoon liittyvät asiat, joten päätin päästää tyttareni sivustolle. Silloin tällöin vaadin päästä katsomaan millaista gosupermodelissa on, sillä haluan tietää millaiselle sivustolle päästin tyttäreni. Kun olen katsellut gosupermodelin keskusteluja, en löytänyt yhtäkään keskustelua, joka olisi ollut huonoksi nuoremmillekin käyttäjille. Kaikki toimiin loistavasti ja sivun valvojat (Tunnetaan paremmin nimellä moderaattorit) vahtivat, ettei sivostolla tapahdu minkäänlaista kiusaamista eikä sääntöjen rikkomista. Tyttäreni on oppinut paljon gosupermodelista. Toivon, että muut saivat käsityksen kertomastani.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Vierailija
2/4 |
11.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen ollut goSupermodelissa nyt 4,5 vuotta, ja jatkoin tuon uudistuksenkin jälkeen, joka oli 10e/3kk. Vielä vuosi sitten goSupermodelissa oli parhaimmillaan linjoilla yli 3000, loppuvuodesta 2014 kävijämäärä laski ja laski. Aiemmin VIP oli vapaaehtoinen, eli siitä sai ekstrarahaa ja muuta, mutta goSu oli muuten täysin ilmainen, toki jotkut tekemiset siellä rajoittuivat, jos ei ollut tarpeeksi goRahaa tai timantteja. goSua yritettiin pelastaa kaikin tavoin, mutt kävijämäärä ei noussut ja koko sivuston lopettamista harkittiin; toinen vaihtoehto oli, että sivustosta tulisi kokonaan maksullinen, ja näin kävi. Nykyään siellä tuskin on edes 100 kerrallaan linjoilla, noin 50. En tiedä, mistä goSun huono kausi johtui, mikä sai goSun menemään tähän jamaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

2 lisää vielä, että ennen ko sivustolla oli paljon hauskempaa ja enemmän tekemisiä, oli mm Joulukalenteri ja kesäisin Summer Party Tour, enemmän keskustelua Foorumilla. Toki oli enemmän epäasiallisuuksia ja kiusaamistakin, mutta silti, seuraa oli paljon enemmän. Vähäisen kävijämäärän vuoksi moderaattorit pystyvät helposti kontrolloimaan kaikkea.

Vierailija
4/4 |
16.12.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse pelasin joskus GoSupermodellia, mutta lopetin kun siitä tuli maksullinen. Olin pelannut 2011 vuodesta lähtien muistaakseni. En tiedä onko enään foorumeilla rajuja puheaiheita, mutta semmoisikiakin on ollut joskus ennen kun siitä tuli maksullinen. Kun gosu oli vielä ilmainen, foorumeilla oli joskus linkkejä mitkä veivät ties minne sattuu. Myöskin puheaiheet olivan jo liikaa.

 Monet pojatkin tekivät sinne käyttäjiä vaikka sivusto oli tytöille. Siellä oli paljon seurustelua.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän seitsemän