Clarisonic ja muut kasvoharjat, kokemuksia?
Ostin sen remingtonin kasvoharjan, eli on siis elektroninen kasvoharja.
On ollut tosi hyvä mielestäni, ja on tasoittanut ihoa ihmeen paljon. Olin ensin aika epäileväinen, mutta kyllä se ainakin itselläni toimii.
Mies on myös kokeillut sitä, puhdistaa noin joka toinen päivä sillä ihon, ja sillä on ollut vielä isompi ero. Ehkä suosittelisin miehille tuota ennen kaikkea.
Muilla kokemuksia? Ja sanoisin vielä, että toi remingtonin on mielestäni tarpeeksi hyvä, en sijoittaisi clarisoniciin.
Kommentit (4)
[quote author="Vierailija" time="15.08.2015 klo 17:21"]
Hankala sanoa, kun en ole Remingtonia kokeillut, joten sehän voi ollakin vallan hyvä ja täysin riittävä. Clarisonic Mian hommasin kolmisen vuotta sitten, harjapäätä olen vaihtanut puolivuosittain. Eipä ole kuin ylisanoja. Iho on lisääntyneestä iästä huolimatta pehmeämpi, sileämpi, puhtaampi (pääsin tämän avulla kokonaan eroon nenän mustapäistä) ja kaikki tehoaineet ja seerumit humahtavat ihoon clarisonicilla pesun jälkeen. Mahtava laite, en aio ikinä elää ilman. Plussaa vedenkestävyydestä ja hyvästä akusta.
[/quote]
Mullakin samanlainen olo, etten haluaisi enää olla ilman.
Tekisi mieli hommata vielä vartalolle oma, sellainen isompi harja.
Toi remington näyttää harjaosaltaan tosi pystyltä, onko kuitenkin ergonominen ja kätevä?
Hankala sanoa, kun en ole Remingtonia kokeillut, joten sehän voi ollakin vallan hyvä ja täysin riittävä.
Clarisonic Mian hommasin kolmisen vuotta sitten, harjapäätä olen vaihtanut puolivuosittain. Eipä ole kuin ylisanoja. Iho on lisääntyneestä iästä huolimatta pehmeämpi, sileämpi, puhtaampi (pääsin tämän avulla kokonaan eroon nenän mustapäistä) ja kaikki tehoaineet ja seerumit humahtavat ihoon clarisonicilla pesun jälkeen. Mahtava laite, en aio ikinä elää ilman. Plussaa vedenkestävyydestä ja hyvästä akusta.