Ahdistaa niin etten jaksa enää mistä apua?
Ahdistaa niin paljon, että tuntuu etten saa henkeä ja maailma loppuu. Mistä voin saada apua nopeasti ja onko sitä enää tähän aikaaan saatavilla. Pelottaa, että kuolen tai sekoan tai että teen itselleni jotain, jos tämä ahdistus ei hellitä. Asun yksin eikä minulla ole ketään kenelle puhua.
Kommentit (7)
Sinulla ei ole mitään hätää! Kukaan ihminen ei ole turha! Jos kuitenkin olet niin epätoivoinen hakeudu lähimpään päivystykseen.
Onko teidän kunnassanne mielenterveyspäivystystä? Jollei, voit hakeutua ihan tavalliseen tk-päivystykseenkin kun tilanne tuntuu kovin akuutilta. Jos sinulla on joku läheinen, joka voisi tulla tueksesi olisi hyvä. Soita heti päivystykseen. Tsemppiä:)
avuksesi huuda minua hädän päivänä, niin minä tahdon auttaa sinua, ja sinun pitää kunnioittaman minua. Sanoo Herra
Ei oo totta! Tuo jeesustelija on hereillä vieläkin!
[quote author="Vierailija" time="09.08.2015 klo 08:52"]avuksesi huuda minua hädän päivänä, niin minä tahdon auttaa sinua, ja sinun pitää kunnioittaman minua. Sanoo Herra
[/quote] herra on itse aiheuttanut paljon tätä ihmisten itsensä häpeämistä ja syyllistämistä että heitä vaan se herra tästä nyt helvettiin.
[quote author="Vierailija" time="09.08.2015 klo 09:00"][quote author="Vierailija" time="09.08.2015 klo 08:52"]avuksesi huuda minua hädän päivänä, niin minä tahdon auttaa sinua, ja sinun pitää kunnioittaman minua. Sanoo Herra
[/quote] herra on itse aiheuttanut paljon tätä ihmisten itsensä häpeämistä ja syyllistämistä että heitä vaan se herra tästä nyt helvettiin.
[/quote]
Jesse oli hippi, joka hengaili ryöväreiden, huorien ja juomareiden kanssa. Ongelma ei tod ole Jeesus, vaan tekopyhät jeesustelijat, joita tässä maassa kyllä riittää.
Psykiatrian päivystyksestä tai kriisipuhelimesta: http://www.mielenterveysseura.fi/fi/tukea-ja-apua/kriisipuhelin-apua-el%C3%A4m%C3%A4n-kriiseihin