Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Valvonut koko yön, lääkäri 2 tunnin päästä. En uskalla torkahtaa mutta väsyttää.

Vierailija
25.06.2012 |

Tää on niin helvetinperseestä. Jos nyt nukahdan niin en herää herätyskelloonkaan. Koettu on.



Mä kuvittelin, että tää unettomuushomma olis menny jo ohi, mutta palasi entistä pahempana.



Olen ollut pitkään työttömänä ja lannistunut täysin. Mulla menee heräämiseen ja sängystä nousemiseen tunteja enkä tee muuta kun istu koneella, koirat jaksan jotenkuten käyttää ulkona ja ruokkia. Sain opiskelupaikan onneksi, mutta mulla ei oo tällä hetkellä kun 26snt tilillä. Laskut maksamatta, tuet hakematta, kämppä siivoamatta kun en vaan saa aikaseksi. Kieriskelen itsesäälissä, välillä teen päätöksen "huomenna", mutta ei niistä koskaan tule mitään. Mulla ei ole mitään virkaa täällä, olen vain taakkana.



Kiitti ja anteeks, piti vaan avautua.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootko kokeillut mielialalääkitystä ja/tai nukahtamislääkkeitä?



Tiedän että kun on väsynyt on vaikea lähteä kävelylle, mutta ulkoilu oikeasti auttaa kunhan saa vaan lähdettyä liikkeelle.



Itse käytin pahimpaan masennusaikaan munakello systeemiä siivoukseen. ½ tuntia siivousta päivässä ja kun kello pirisee niin saa olla loppupäivän hyvällä omallatunnolla kuin ellunkana. Lasten kanssa oli kumminkin pakko pitää kämppä jonkinlaisessa kunnossa, ja ennen munakellosysteemiä mulla meni puolipäivää (välillä koko päiväkin) siihen etten saanut siivousta aloitettua, mutta se painoi kumminkin kokoajan mieltä.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kaksi