Tampere /särkänniemi Mikä Hotelli ???
Olemme nelihenkinen perhe ja tulossa Tampereelle heinäkuun lopussa. Mikä olisi hyvä hotelli. Rahaa ei ole paljon mutta omenahotelliin en haluaa. Lomalla haluaan aamupalan lähellä ja valmiina. Kylpylä olis kiva mutta todella kallista, onko rahansa arvoinen?
Kiitoksia jos joku haluaa auttaa.
Kommentit (14)
Nätti ja laadukas hotelli ja hyvä aamiainen. Yks yö yhdeltä maksoi 80 €, kun vilautti Bonus-korttia. Muuten en tiedä mitä 2hh huoneet maksaa...
menty sinne Tampereen Kylpylään. Holiday Club lähettelee aina niitä tarjouslappusia, että tule esittelyyn ja saat 2 yötä satasella, kylpylän vapaa käyttö sisältyy hintaan. Ja aamiaiset.
No, ei olla kertaakaan menty siihen esittelyy, vaan ollaan oltu Särkäniemessä :)
Cumuluksessa, siinä keskustassa. Oli halpa.
ainoa huono oli, että siellä ei oikein ollut kunnon parkkitiloja :(
Molemmat kivoja, Cumulus kävelymatkan päässä Särkänniemestä. Rosendahl on ihanalla paikalla ja uimaranta lähellä, jos sää sattuu olemaan suosiollinen. Molempi parempi.
kellään kokemusta scandic city siinä ihan keskustassa? oli edullisia paketteja?
eikö maksu hetkellä ole tarkistettu oletteko olleet esittelyssä mukana???
Ja niillä on varmaan edullisia kesäpaketteja.
Meillä oli muistaakseni joku superior 2 hh huone ja meidän perhe mahtui nukkumaan siinä hyvin, vaikka meillä on 3 lasta. Siinä oli 2 leveää sänkyä ja sohvasänky lisäksi.
Aamiainen oli runsas ja hyvä ja hotellissa on ihan ok uima-allasosasto vaikkei se mikään kylpylä olekaan.
Sijaitsee ihan keskustassa, eli pääsee jätskille ja kaupungille lasten kanssa helposti. Siellä sai lapset myös rannekkeet, joilla sai ilmaiseksi limua ja mehua niin paljon kuin jaksoi - ja annettiin ;) juoda
lapset tyttö 8 ja poika 4v. Missä kannattee käydä?
niin pääsette halvalla, kun osallistutte Holiday Clubin lomaesittelyyn niin johan irtoaa Tampereen Kylpylästä siitä ihan Särkänniemen vierestä huone edullisesti. Mitään ei tarvitse ostaa, kunhan vaan kuuntelee tylsän esityksen. Lapset saavat sillä aikaa leikkiä ja saavat mehua ja keksejä. Aamupala ja hyvät huoneet :) Holiday Clubin sivuilla on mun mielestä noita tarjouksia ja aina välillä tulee postista.
Se on mukavan lähellä Särkänniemeä, voi vaikka kävellen mennä. JA parkkipaikankin löytää.
Aamiainen hyvä.
Olin joskus muutama vuosi sitten menossa mutta en kelvannut koska olen yksinhuoltaja.
en ole ap
niin pääsette halvalla, kun osallistutte Holiday Clubin lomaesittelyyn niin johan irtoaa Tampereen Kylpylästä siitä ihan Särkänniemen vierestä huone edullisesti. Mitään ei tarvitse ostaa, kunhan vaan kuuntelee tylsän esityksen. Lapset saavat sillä aikaa leikkiä ja saavat mehua ja keksejä. Aamupala ja hyvät huoneet :) Holiday Clubin sivuilla on mun mielestä noita tarjouksia ja aina välillä tulee postista.
Unohtui mainita, että tarjouksessa edellytetään, että osallistuu yhdessä puolison kanssa esittelyyn. Joka vuosi tulee monta kertaa tarjouksia vaikka luulisi niiden kohta uskovan, ettei osteta. Harmi, kun Turun kylpylä muuttui S-ryhmään niin ei enää Muumimaailmareissulla pääse edullisesti.
Jos teitä on 4 niin Dream Hostel Yliopiston vieressä on saanut monta palkintoa mm. sisustuksesta. Se on hostelli, mutta 4 hengen huoneet, joten käytännössä saisitte oman huoneen.
http://www.dreamhostel.fi/
edessä on hieno uimaranta.