Onk kokemusta lennolla tarjottavasta juhla-ateriasta?
JUHLISTA MENOLENTOA
Loma alkaa todella silloin kun lentoateria tarjoillaan. Juhlista loman alkua entisestään ja vaihda tavallinen lentoateria kolmen ruokalajin juhla-ateriaan viineineen. Keittiömestarimme ovat luoneet herkullista gourmetmenun johon voit valita pääruoaksi liha- tai kalavaihtoehdon. Aamulennoille on mahdollista varata shampanja-aamiainen. Varaukset teet helposti ja nopeasti internetissä.
Kaikki lennon lisäpalvelut* tulee varata viimeistään 7 vuorokautta ennen lähtöä.
*Lisä matkatavarapaino, erikoismatkatavarat, juhla-ateria, istumapaikat ja kuohuviinitervehdys.
Varaa Juhla-ateria »
JUHLA-ATERIA
Alkupala:
Grillattua vuohenjuustoa, prosciuttoa, lohipastramia, salaattia, hunaja-sinappikastike
Pääruoka (valitse liha- tai kalavaihtoehto):
Liha: Naudan sisäfile pihvi punaviinikastikkeella, uuniperunaa, vihannekset julienne
Kala: Voissa paistettua lohta, pilahviriisiä, parsaa, kirsikkatomaattia, porkkanaa julienne
Jälkiruoka:
Suklaakakkua, Vadelmamelbaa
Juustotarjotin:
Tuorejuusto, sinihomejuusto, Brie, Rypäleitä
Lisäksi:
Lämmin leipä, puna- tai valkoviiniä (18 cl) sekä kahvi tai tee.
* * *
Shampanja aamiainen:
Jos matkustat aikaisin aamulla voimme tarjota myös samppanja-aamiaisen (koskee ainoastaan alle 7 t lentoja), joka sisältää kalkkunaa, suolalihaa, meetwurstia, gouda-juustoa, juustomunakkaan, bratwurstia, pekonia, röstiperunaa, kasviksia sekä kauden hedelmiä. Aterian päättää herkullinen leivos. Lisäksi pieni pullo sampanjaa (20 cl) ja kahvi tai tee.
Nopeaa ja helppoa
Juhla-ateria ja shampanja aamiainen tarjoillaan menomatkalla ja ne tulee varata viimeistään 7 päivää ennen lähtöä. Varaaminen on nopeaa ja helppoa, kirjaudu sisään varausnumerollasi ja seuraa yksinkertaisia ohjeita
Hinta
Juhla-ateria, liha 22 e
Juhla-ateria, kala 22 e
Shampanja aamiainen 22 e
Kommentit (7)
mutta vaan kalliimpaa ja saa syödä metallisilla ruokailuvälineillä muovisten sijasta. Kuka pöljä menee tuohon vipuun?
Olen ollut tyytyväinen saamiini lennon aikana saataviin aterioihin.
Tuossa maksaa tuo juhla-ateria 22e per henkilö.
Tavis sapuska on lennolla 19e.
Ja kun katotaan mitä tuo pitää sisällään niin miksi mahdan pohtia.
Ei ole vaan tuollaista ollut ennen, joten siksi tätä kysyn täällä.
ap
luokassa ja on mielestäni yleensä ihan ok. Huomattavasti parempi kuin tavis-safka.
ainakin viimeksi kun lensin ykkösluokassa, niin oli kyllä niin paljon parempaa ruokaa kuin tirustiluokassa...
Tilattiin 50-v reissullamme juhla-ateriat, toinen tilasi kala- ja toinen liha-aterian. Syömistä oli todella runsaasti verrattuna normi lentokoneateriaan. Ja ruoka oli todella hyvää.
Nyt olemme lähdössä syyslomalle aamulennolla. Tilasimme shampanja-aamiaisen molemmille aikuisille.
Normaali bisnesluokan ateriahan tuo.
Lienee jotain ihmeellistä jos ei sellaista ole ennen syönyt. Ihan hyvää toki lentokoneruuaksi.
mutta vaan kalliimpaa ja saa syödä metallisilla ruokailuvälineillä muovisten sijasta.
Kuka pöljä menee tuohon vipuun?