Miksei mikään matkatoimisto enää tee pakettimatkoja Italian Riminille?
80-luvulla se oli huikea paikka, mitä nyt on tapahtunut?
Kommentit (8)
siinä matkatoimistoa tarvitsee? Senkun menet!
paketti matkoja enää tehdä?
Katsos kun siihen voi olla joku syy joka vaikuttaa minunkin matkustushalukkuuteeni ko kohteeseen.
nykysin venäläisten suosiossa....good luck.
Italialaisten turistien suosiossa kovasti myös sen lisäksi että toki elokuussa saksalaisia ja venäläisiä löytyy myös kuten vähän joka paikasta.
Ei minusta ole mitään erityistä syytä ettei sinne enää Suomesta ole pakettimatkoja kuin ehkä muoti ja melko kallis majoituksen hintataso lomakuukausina.
nykysin venäläisten suosiossa....good luck.
Riccionen ja Cattolican alue on musta ruminta Italiaaa. Kerran joskus 80-luvun loppupuolella kävin enkä toista kertaa menisi. Olen asunut Italiassa eli uskoisin tietäväni, mistä puhun.
Silloin 80-luvun lopussa niillä oli siellä vielä isoja ongelmia meriveden kanssa, joka oli todella likaista. Sen suhteen tilanne on kai parantunut, mutta maisemia sinne ei saa mistään. Jos koko rantaviivaa on täynnä rumia/tylsiä hotelleja, niin siinä ei merimaisema paljon pelasta.
Oli mulle aikoinaan karsea pettymys...
http://www.aurinkomatkat.fi/italia/riccione
Tuossa sinulle näppärä pakettimatka, ihan yhdentekevää, asutko Riminillä vai Riccionella; välissä on varmaan 5 km. Minäkin kävin siellä 80-luvulla ja menen tänä kesänä uudelleen. Menen junalla Roomaan, Venetsiaan, Bolognaan, San Marinoon jne.
varaavat lenoot ja hotellit itse.
Kokeilepa itse, ei ole vaikeaa.