Raaskisitko jättää 4 v lapsen kotiin
isänsä kanssa 4 päiväksi (3 yötä) työmatkan vuoksi?
Kommentit (11)
Mulle tulisi varmaan jossain vaiheessa ikävä sitä, mutta ei ylitsepääsemätön. Sitten on ihanaa taas nähdä.
sitten venytettävä sitä napanuoraa...
Ekan kerran oli jätettävä kun lapsi oli reilun 1v. Minulla ainakin on tasaisin väliajoin 2-3 päivän ulkomaanreissuja töiden puolesta.
Mikäs niillä lapsilla on isänsä kanssa ollessa? En yhtään tajua. Ihan yhtä läheinen ja tärkeä vanhempi se isäkin on. Hyvää tekee lapsillekin viettää aikaa erikseen molempien vanhempien kanssa silloin tällöin.
sa valita mita toita ja matkoja otat vastaan? Mun on kylla mentava minne tyo vie eika siina paljon paina " raaskinko" jattaa lapsen tyomatkan ajaksi.
ei tee ees tiukkaa.. ah kyllä hermot lepäis :)
Tosin ihan vain oman hupimatkani vuoksi.
voisin huoletta jättää lapset isän hoiviin, oli lapset sitten minkä ikäisiä tahansa. (en tietenkään ihan vastasyntynyttä)
Hyvin pärjättiin ikävästä huolimatta =)
?? Onko sulla mahdollisuus olla matkustamatta? Jos ei huvita ja työnantaja ei pakota, mikäpä siinä.
Minä ainakin joudun matkustamaan koska se kuuluuntyönkuvaan eikä minulta kysytä haluaisinko mennä....
Isälle ja lapsille on tehnyt tosi hyvää viettää aikaa keskenään. Saavat puuhata ihan rauhassa hommiaan isän tavalla, eikä se todellakaan ole sama tapa kuin äidin.
itsellänikin saattaisi olla vastaava tilanne edessä, tiedän että täällä pärjättäisiin kyllä hienosti. Oma napanuora taitaa olla tiukemmalla :-)