Hauskat kotivideot: Onko jostakusta oikeasti hauskaa nähdä pienten tai isompien lasten
oksentavan milloin minnekin??? Kuoroesiintymisessä, joulukuusen juurelle, häissä, ruokapöydässä jne.
Minusta ei ole sitten pätkän vertaa hauskaa ja meinaa koko ohjelma jäädä siksi katsomatta, vaikka siellä muut pätkät onkin usein hauskoja.
Kommentit (15)
Jotkut eläin tai pikkulapsijutut on hauskoja.
Viime viikolla esim. hassut nukkujat oli kiva.
Mutta mä en todellakaan tykkää niistä jossa sattuu. Siis näistä, että ajetaan pyörällä ja lennetään pää edellä sementtilattialle tms.
se kun iso mies laski pulkalla pikkulasta päin. Mikä siinä oli hauskaa? Noissa pulkkamäkionnettomuukissa on kuollutkin lapsia. Ne oksentelupätkät ei mua niin haittaa.
näki jo pitkältä matkalta että menee lasta päin.... Vissiin eka kertaa pulkkamäessä...
ja lapset ottaa siitä sitten mallia..
Vaan ne missä, joku kaatuu fillarilla, tippuu trampoliinilta ym. ja kuvaaja sen kuin nauraa, että heh, heh. Sattuiko?!! Jotkut noista näyttää nimittäin erittäin pahoilta.
Olen muuten päiväkodissa töissä ja hoitajat keskustelevat aika ajoin meidän isojen poikien (4-5v) kanssa, joiden mielestä on ihan ok tehdä jotain, mitä esim. tossa(kin) ohjelmassa tehdään. Esim. tönäistä kaveri kiveltä tms.
Kyllähän jokainen pienen lapsen vanhempi tietää minkälaista tuo on... kuinka paljon ottaa päähän, hävettää, ärsyttää ja naurattaakin lopulta. Niitä katsellessa ajattelen vaan että noin on näköjään käynyt muillekin. :)
Meillä lapsikin sanoo ettei ole mukavaa katsoa kun toisia sattuu.
aggressiivisesti käyttäytyviä koiria, joita pidetään hellyyttävinä...
varsinkin jos hääkakkua leikattaessa toinen keksiikin hieroa sen puolisonsa naaman siihen kakkuun. Kyllä naurattaa. Tai oikeasti tulee kyllä hyvä mieli siitä, että jossain asiassa me suomalaiset sentään ollaan tolkuissamme.
Äitiään ja isäänsä ilmeisesti on naurattanut.
oli kans kauhea pätkä kun tytöllä oli jäänyt hiukset sähkövatkaimeen tms! tytöllä kalju kohta päässä ja kauhea tuppo vatkaimessa. en tiedä mikä siinä mahtoi olla hauskaa...
"hauskoja" videoita, jossa joku aikuinen rusauttaa pulkalla päin pikku lasta, tai törmää/kaatuu niin että se pikkunen jää kaatuvan aikuisen alle! Joistain vain näkee, että ne on tehty varta vasten "hauskoja kotivideoita" varten.
Mutta minusta ei ole hauskaa kun ihmiset paiskautuu ja lentelee ja satuttaa itseään. Mulla menaa jäädä katsomatta tuotan takia.