Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kun lapsella ei ole leikkikaveria pihapiirissä

Vierailija
13.03.2009 |

Harmittaa, kun lähitaloissa ei asu lapsen (5v) ikäisiä lapsia, eikä edes muitakaan lapsia. Aina pitäisi raahautua puistoon, mutta sielläkin vain harvoin on samanikäisiä tyttöjä. Itse kasvoin rivarissa, joka vilisi lapsia, joten ahdistaa se tieto, ettei lapsi voi noin vain lähteä ulos kavereiden kanssa leikkimään.



Näinköhän tehtiin väärin, kun muutettiin omakotitaloon. :( Toki tavataan ihmisiä muuten ja puistossa käydään. Tosin puistostakaan ei ole löytynyt samanikäisiä kavereita. Itse ollaan tosi sosiaalisia, joten senkin puoleen ikävä tilanne.



Kaipaan piristäviä kommentteja, pliis.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
13.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuon vuoksi emme juuri muuta pois kerrostalostamme. Nytkin 4- ja 5-vuotiaat ulkoilevat tuolla turvallisella sisäpihalla aivan ikkunamme ulkopuolella.



Mutta piristy ihmeessä! Kyllä lapsi tottuu tuohon ja pitää sitä pian aivan luonnollisena asiaintilana, ja pian alkaa jo eskarikin ja koulu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kuusi