Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paikalla Lestijärven Discolandiassa käyneitä? :) Muistellaan!

Vierailija
11.03.2009 |

Tietääkö kukaan milloin menot loppuivat siellä ja miksi? Itse olen käynyt siellä viimeisen kerran joskus v.-94 ellen väärin muista.... 18-vuotissynttäreiltä on jonkinlainen muistikuva sieltä vielä :D

Aivan ihana paikka se oli, paljon ihania muistoja liittyy sinne vaikka kyllä vähemmänkin ihania :/

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä käytiin katsomassa Basic Elementtiä, Pandoraa jne...! Ja tietysti hengattiin parkkiksella... ;)

Vierailija
2/5 |
11.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oi niitä aikoja..



Lestille oli aina kiva mennä, tuntui että siellä oli väki paljon paremmalla fiiliksellä kuin talvisin Tuiskulassa.. Oli rennompaa ja mukavampaa. :)



Ite oon ollu viimeisen kerran siellä joskus -99 - -00.. Onpa siitäkin jo aikaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakko olla..ei täällä voi olla kolmea jotka Lestin discossa on pyörinyt :D



Tuiskulassa en oo käyny..pikkusisko kylläkin..itse olin kait liian vanha sinne :D

Vierailija
4/5 |
11.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaan minä xD



Juu, Discoland ja Tuiskula molemmat tuttuja paikkoja todellakin, enempi kuitenkin tykkäsin Lestillä käydä vaikkei Tuiskulakaan huono ollut, erilainen tunnelma vaan täysin :)

Eikös Lestillä ollut jossain vaiheessa jotenkin ns huono maine? Muistaako kukaan, joskus 80-luvulla..? Ja eikös sieltä yksi tyttö liftannut jonkun ukon kyytiin ja sai surmansa, muistaako kukaan tarkemmin sitä?

Vierailija
5/5 |
11.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä on nähty Eput, Popeda jne suomirockin konkareita. Kovasti piti hommata kyytiä tutuilta ja puolitutuilta ja muutaman kerran taidettiin liftatakin. Hauskaa siellä oli ja lämmintä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi seitsemän