Onko pakko hyväksyä annettu hoitopaikka
Siis hain lapselleni perhepäivähoitoa ja tuli vastaus että saanut ryhmäperhepäivähoidosta paikan. Jos kieltäydyn onko heidän pakko järjestää paikka perhepäivähoitajalta esim. palkkaamalla uusi hoitaja vai menetänkö paikan kokonaan tuolta ryhmiksestä? En halua muuhun kuin perhepäivähoitoon en ryhmikseen!
Kommentit (4)
Kuin iso keinu koska ala-asteen yhteydessä. Ja minulla kaksi lasta alle kahden, vauvakeinun tarvitsisi 10kk vanha. Surettaa tuonne laittaa!
T.Ap
Meillä ryhmis käy lähistöllä olevissa leikkipuistoissa leikkimässä, omaa pihaa ei ole ollenkaan!
Vierailija:
Kuin iso keinu koska ala-asteen yhteydessä. Ja minulla kaksi lasta alle kahden, vauvakeinun tarvitsisi 10kk vanha. Surettaa tuonne laittaa!
T.Ap
Mutta kunnan tarjoama on otettava vastaan tai etsittävä itse joku yksityinen.
Omasta mielestäni parempi kuin pph. Me jouduttiin muuton takia tyytymään pph:n kun ei ollut muuta tarjolla. Meille sanottiin, että se on otettava.