KAIKKI ÄÄNESTÄMÄÄN SAULIA!!
Annoin ääneni tänään NRO 3:lle.
Ehdottomasti fiksuin ja viisain ehdokas.
Eikä tarvitsisi hävetä oman maan presidenttiä.
Järki päähän ja Niinistöä äänestämään!!=)
Kommentit (22)
Saulia pitää ehdottomasti käydä äänestämässä!
Sillä on lisäks parhain ulkonäkö ja viisaus!
Mahtava mies presidentiksi!
Ulkonäöstä viis, Saulihan on kuin suoraan Pottereista... Mutta vakavasti ottaen, jos olet yhtään Suomen tulevaisuudesta huolissasi, niin...
Älykkäin, kielitaitoisin, rehellisin ja sympaattisin, olematta kuitenkaan liian lälly (kuten vastaehdokkaansa " Se on ihan Matti, Mehukatti" .)
Halonen on myös ihan fiksu, mutta ei todellakaan edustava. Saati hänen miehensä, joka näyttää Ryysyrannan Joosepilta.
Ja edustava. Tottakai äänestän.
Nimim. pikku porvarifrouva Espoosta.
Kovat oikeistolaiset arvot, köyhien kyykyttäjä ja ihmisenä hyvin epämiellyttävän ja kopean oloinen.
Militaristi, Nato-nuoleskelija (vaikka ei ole miestä edes suoraan myöntämään liittymishaluaan Natoon), kapeakatseinen nationalisti joka ei näe niitä globaaleja ongelmia, jotka meitä oikeasti uhkaavat: ilmastonmuutos, köyhyys ja pakolaisongelma, köyhien ja rikkaiden maiden konflikti, luonnonvarojen väheneminen, kerskakulutus, epätasa-arvoinen maailmanjärjestys.
Ei muuta kuin rautaa rajalle ja oma " epäsosiaalinen" aines kuriin, turvaverkot rikki ja kova luokkayhteiskunta tilalle. Jee, mikä mies!
Täysin keksittyjä johtopäätöksiä.
Miksi puhut mitä sattuu?! Olet tietty halosen kannattaja pummi!
ei taida kokoomuslaiset taas sivistymättömyyttään tietää mitä Niinistön ajamiin asioihin kuuluu...
Niinistö ei ole humaani, päinvastoin.
No, kokoomuslaiset eivät intellektuelleilla ole aiemminkaan juuri juhlineet. Enkä ihmettele.
Esim. RKP:ssä on aina mukaan mahtunut juuri näitä älykköjä.
ääntä Saulille nimittäin.
Minulle Halonen on se vaihtoehto.
Nolottaa ajatella sellaisia maailman turuilla ja toreilla Suomea edustamassa.
teille suora linkki Niinistön sivulle.
http://www.niinisto.net/index.php?option=com_content&task=view&id=23&It…
Ei tarvi arvailla täälä.
Minun ääneni meni Saulille !!
Sorry taa teksti, napparilta puuttuu aakkosten 2 vikaa kirjainta. Mutta siis SAULI pressaksi!!! Ainoa oikea ja edustuskelpoinen vaihtoehto!!
päästään tokalle kierrokselle!!!!Sauli Niinistö presidentiksi!
Suomea on hallinnut sosialisti pidempään kuin Kekkonen! Elämmekö pysähtyneisyyden aikaa tällä sosialistien aikakaudella - kyllä! Kuka voisi herätellä meitä tsemppaamaan - ei ainakaan (SAK:n tyynyllä) istuva asemaansa tuudittautunut presidentti!
Saulista ei ikinä voi tulla suomen pressaa. Kyllä se on Tarja joka ne voittaa. Kokoomusehdokas EI ikinä!!
Mahtaa näitä fanaattisia Halosen haukkujia sitten ottaa päähän, voi voi raukkoja....Ala-arvoinen mollaamiskampanjanne ei tuota mitään tuloksia, kansa on liian fiksua!
Kaikenlaisia tyyppejä maa päällään kantaa!! Huh!
Äänestän myös niinistöä.