Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko Tupperware-asiantuntijoita paikalla. Kysymys niiden tuttipullo/nokkamukista:

Vierailija
17.02.2007 |

Miten ihmeessä saan tuon nokkamukin tiiviiksi? Juoma valuu koko ajan pullon ja välikannen välistä lapsen rinnuksille. Mitä teen väärin? Tuttipulloa emme käyttäneet samasta syystä ollenkaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

en ymmärrä. Miten se voi vuota? Etkö ole kiinniittänyt sitä kunnolla?

Vierailija
2/3 |
17.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Eikä sieltä mitään valu kun ensin kkiertää tosi tiukkaan ja sitten aavistuksen verran takaisin aukipäin niin että se napsahtaa. Näin sinne pääsee kannen välistä korvausilmaa eikä tutti litisty. Tää on paras tuttipullo koska tutissa ei ole sitä VITUN korvausilmareikää joka uittaa kokoajan.



Nokkamukin: Sehän on ihan sairaan tiukka kun painat sen kunnolla siis KUNNOLLA Kiinni ilman mitään välikansia. Vähän saa tehdä työtä että saa auki mokoman ja niinhän se paras onkin ettei lapsi saa itse auki.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Siinä tutissa on kolme eri virtausta, eli KOSKAAN ei tarvi miettiä kun lähtee reissuun et onks nyt mukan vellitutti vai maitotutti vai mikä ihme tämä nyt ion kun siinä on kaikki samassa :)



T: Erittäin tyytyväinen käyttäjä