mitä nuo KUTTUSET tuolla kuumepuolella vieläkin hilluu?!
ärsyttää koko sakki! ja mistä ihmeestä nimi kutut? voihan kilin kellit!
Kommentit (3)
Itse seurasin keskustelujanne noin kuukauden ja juuri eilen meinasin kysellä voiko liittyä joukkoon... noh onhan se kivempaa jutella suljetussa, voi puhella yksityisempiäkin asioita.
joka koostuu jo vauvan saaneista, odottajista, yrittäjistä ja yrityksen haaveilijoista. Mukaan on tullut koko ajan porukkaa, viimeisimmät kuukausi sitten. Vuoden vaihteessa vaihdoimme nimen " Kutuiksi" (tiedän, outo huumori ainakin yhdistää;)). Osan kanssa olemme nähneet muutamia kertoja.
6: kiitos:) Harmi, ettet ehtinyt! Meitä alkoi jo olla niin paljon, että hyvin ei pystynyt tutustaan isommalla porukalla, joten päätimme siirtyä suljettuun yhteisöön. Ei ainakaan ketään häiritse meidän jutut ja pystymme puhumaan asioistamme nyt (tai sitten kun sinne selvitään;))paljon vapautuneemmin.
A
Ja nimi tulee kuolleista kutuista! Yksi käytti itsestään sitä nimitystä ollessaan ihan rättipoikkiväsynyt ja taitaa sopia aikaa moneen meistä tuolla pyörivistä;)