Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia otsakuumemittarista?

Vierailija
10.01.2006 |

Parivuotiaan kuumetta on mahdotonta mitata tavallisella/ digitaalisella mittarilla. Mietin otsakuumemittaria; lólisiko se hyvä? Ja mikä tarjollaolevista olisi toimivin? Hintahaitari näyttää olevan netistä löytämieni tietojen perusteella 30-60eur.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin meillä se on toimivaksi todettu: sen ajan vilkas viikari jaksaa juuri ja juuri olla paikoillaan, jonka mittaaminen kestää ;) Toki ensimmäiset pari mittausta oli ihmeissään, että mitä äiti oikein tekee, mutta kun huomasi, ettei satu tms. niin odottaa rauhassa mittaamisen ajan.



Korvakuumemittari ei olisi meillä hyvä, koska poikamme inhoaa korvien tutkimistakin yli kaiken... Miksi siis kiusata sillä, kun ei ole pakko.



Tällainen siis meillä:

http://www.pedihealth.fi/fi/02_tuotekuvasto/950.html

Vierailija
2/3 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri tuota Dotorya olen vakavimmin miettinytkin. Minäkin olen epäileväinen korvamittarin kätevyydestä lapsella... Ei taida olla pikkuisten lempipuuhaa korvien tutkiskelu!



Kiitos vastauksestasi!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja on huippu! pystyy oikeasti mittaamaan nukkuvalta lapseltakin kuumeen, meilläkun kuumeella on tapana nousta jopa 41°! saatiin tuo joululahjaksi niin että hintaa en tiedä, enkä muista nyt merkkiäkään.. Mutta tuskin niissä niin suuria eroja on. Aikuisilta kannattaa mitata niskasta, sillä mulla ainakin kasvot kuumuu vasta kun kuume on laskussa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi seitsemän