Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Doomoo sitteristä

06.09.2007 |

Onko kellään kokemuksia Pikkupingviinin myymästä Doomoo Seat sitteristä? Kovasti olisi mieluisan näköinen ja sisustukseenkin sopiva ; ) Hinta on vaan aika korkea, vaikkakin muita nettikauppoja edullisempi. Tietysti plussaa, että voi käyttää sitten isommallakin lapsella vielä tuolina, mutta jos joltakulta löytyy omakohtaisia kokemuksia sitteristä niin kertokaapas kuinka on toiminut.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei



Meillä on ollut Doomoon sitteri (ehkä vähän harhaanjohtava sana... mikähän istuin tuo nyt oikein olisi) nyt n. 4 kuukautta enkä voi muuta kuin kehua. Vauvamme viihtyy siinä käsittämättömän hyvin. Vauvan asento on siinä jotenkin pesämäinen mutta silti tukeva.



Itse asiassa meillä kävi juuri toissa viikolla aika hauska tapaus, kun tuttavaperhe tuli käymään ja heillä on myös toinen kierros meneillään. Heidän esikoisensa ei viihtynyt koskaan missään muualla kuin sylissä ja samaa linjaa on nyt tämä uusi vauvakin vetänyt. Koliikkiakin epäillään. No joka tapauksessa tämä vaativa vauveli oli itkuinen ja vanhemmat hytkyttelivät ja heijasivat vaavia kunnes ehdotin, että yrittäisivät laittaa vauvan Doomoon sitteriin hetkeksi. He suostuivat vastahakoisesti -ja vauva rauhoittui siihen välittömästi ja nukkui kunnon päikkärit siihen päälle!! En tiedä sitten oliko onni ja autuus tuossa sitterissä vai sen hytkymisen loppumisessa ;) mutta he ainakin päättivät ostaa samaisen tuolin välittömästi.



Ja takaisin aiheeseen... istuin on tosiaan erittäin pitkäikäinen mikä oli meillä ainakin ostopäätöksen finalisoija. Meidän 3-v. esikoisemme on tosin siitä vähän liiankin innoissaan, joten voi olla että joudumme hankkimaan toisenkin -on sitten kummallakin oma. Siinähän on kaksi eri yläosaa vauvayläosa vöillä ja sitten isommalle ilman. Tuo vauvayläosa on vielä vedenpitäväkin. Olen sitä yläosaa pessyt jo useampaan otteeseen ja laatu vaikuttaa oikein hyvältä. Ulkonäkökin on ihan eri luokkaa tavallisiin sittereihin verrattuna ja siitä tosiaan saa oikein pirteän lastenhuoneen tuolin.



Voin siis suositella oikein lämpimästi!

Vierailija
2/2 |
07.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Iskin myös silmäni tuohon tuoliin, tosin Kodin ykkösessä. Se on koristanut olohuonettamme nyt viikon ajan. Meilläkin isoveli on tuoliin ihastunut mutta antaa kyllä vauvan olla siinä rauhassa. Ensi vaikutelma on sama kuin Mintulla (?) ja itse voin sanoa käyttömukavuuden ylittävän kyllä perussitterin ominaisuudet mennen tullen. Eihän noissa tavallisissa sittereissä vauva ole niin mukavasti tuettuina kuin Doomoon tuolissa. Se on itse asiassa toiminut varsin mainiosti omana niskanalusenakin, kun olen iltaisin matolla töllöä katsonut... kilorajahan tuossa taisi olla 30 kg, joten en ole ihan uskaltanut istuskella siinä enempää.



Miksei näitä tehdä aikuisille? Minäkin haluaisin oman!!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla