Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Emmaljungan city crosseista..

09.01.2007 |

Kuinka kauan vauvanne on mahtunut siihen pehmeään kantokassiin? Miten sen jälkeen toimitte?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
09.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän keskimmäinen nukkui vielä viime talven rattaissa kyseisessä pehmeässä kantokassissa. Nyt rattaat vauvalla käytössä, mutta välillä vieläkin tyttö kiipeä rattaisiin pötkölleen ja hyvin mahtuu jalat suoraksi. Eli voisi vielä nukkua siinä. Nyt ikää on 2v 2kk.

;)Marusha

Vierailija
2/5 |
09.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kävin vaan aattelemaan, kun joku sanoi joskus, että mahtuu n. 5kk asti..

ja nyt vasta kävin miettimään, et pitääkö niin pieni jo laittaa rattaisiin..



mut hyvä ois jos mahtuu kauemmin:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
09.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän vauva mahtui city crossin pehmeään kantokassiin noin 5kk ikäiseksi asti, tosin nyt talviaikaan eli oli toppavaatteet. Otin kassista kovan pohjan ja päänympärillä olevan reunan pois ja nyt mahtuu tosi hyvin. eli nyt se on ikäänkuin lämpöpussi mutta kuitenkin kiinni vaunuissa hyvin ja voi käyttää myös ratasosan selkänojaa. Aluksi olin valmis haukkumaan koko yhdistelmän, kun tajusin ettei vauva mahdu niihin pitkään. Mutta itseaasiassa näin ne ovatkin paljon paremmat!

eli edelleen suosittelen, mahtavat vaunut, ei mitään vikaa!

Vierailija
4/5 |
09.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän 5kk tyttö siirtyi juuri ratasosaan niin että selkänoja on alhaalla ja se pehmeä kassi lämpöpussina siinä + sen sisällä toinen lämpöpussi pehmentämässä. Talvivaatteet päällä on jo ahdas se pehmeä koppa.

Vierailija
5/5 |
10.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Ja tytöt on 7kk. Siis meillä on kaksostenrattaat, mutta sama pehmeä koppa. Käytimme noin 5kk kantokassina. Tämän jälkeen ollut jalkapeittona, ei ahtauden vuoksi, vaan tytöt eivät enää halunneet matkustaa aina makuuasennossa =)



Meillä on ainakin edelleen hyvin tilaa, vaikka nyt on pusiin sisällä ollut äitiyspakkausen makuupussikin. Tytöt ovat ihan normaalinkokoisia, kasvavat 0-käyrällä.



Ainakin meillä tuo pehmeäknatokoppa on toiminut hyvin ja suosittelen.