Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yllätyin, mekin saimme avustusta jouluksi

Vierailija
17.12.2014 |

Tuli sossusta soittoa, että täällä olisi pari pakettia lapsille. No mies lähti niitä sitten hakemaan. Ei siinä mitään, mutta saimme vielä 70 euron lahjakortin sekä 50e rahaa (lahjakortti on Hyvä joulumieli-keräyksestä ja 50e tuli käsittääkseni sossun puolesta. Lahjat taasen Joulupuu-keräyksestä). Emme todellakaan odottaneet moisia. 

Meillä on ollut todella vaikea vuosi kun minulla vähätkin pätkätyöt loppuivat eikä uusia töitä (saati koulutuspaikkaa) ole irronut ja mies ollut lomautettuna. 

Tänään meinasi tulla kyllä itku kun tajusin että hetkeksi voidaan unohtaa ainaiset rahahuolet ja keskittyä järjestämään joulua ja joulutunnelmaa.

Oli myös pakko jo kurkistaa mitä paketeista tulee. Poika 8v. saa pienen legopaketin, Aku Ankan taskarin sekä pienen konvehtirasian. Tyttö 4v. saa Barbien ja joitain tarvikkeita (esim. kenkiä) sille. Lapset taatusti tykkäävät lahjoistaan, siitä olen varma.

Voidaan olla paljosta kiitollisia heille, jotka antavat lahjoja/rahaa noihin keräyksiin =)

 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihanaa, että teille tulee kaikesta huolimatta hyvä joulu.

Vierailija
2/2 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihanaa joulua teille ja parempaa tulevaa vuotta:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme seitsemän