Al-Qaida siepannut Madeleine McCannin?
Selailin uutisia ja törmäsin tähän, katsokaa tuota miestä tarkkaan. Tuo heti ensimmäinen kuva.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015011419022141_ul.shtml
Tässä kuva miehestä, jota epäillään Madeleinen sieppauksesta. Kuva on piirretty silminnäkijöiden kertoman perusteella.
http://i2.mirror.co.uk/incoming/article2367953.ece/alternates/s615/Madeleine-McCann-main.jpg
Kommentit (7)
Mä luulin et se tälläinen "open secret" että madeleine kuoli tapaturmaisesti sillä välin kun lääkärivanhemmat olivat bilettämässä ja madeleine jätettiin yksin. Jemmasivat sitten ruumiin ja ylläpidetään kulissia näistä kaappauksista, vähemmän noloa.
[quote author="Vierailija" time="14.01.2015 klo 21:21"]
Mä luulin et se tälläinen "open secret" että madeleine kuoli tapaturmaisesti sillä välin kun lääkärivanhemmat olivat bilettämässä ja madeleine jätettiin yksin. Jemmasivat sitten ruumiin ja ylläpidetään kulissia näistä kaappauksista, vähemmän noloa.
[/quote]
Vanhemmat itse tunnustivat, että heillä lääkäreinä oli tapana unilääkkeillä nukuttaa lapsena, jotta pääsisivät itse bilettämään. Pieni lapsi saa helposti yliannostuksen ja tällä kertaa kävi huonosti. Vanhemmat löysivät Madeleinen kuolleena ja menivät paniikkiin. Madeleinen ruumis piilotettiin ja keksittiin tarina sieppaajasta kulissien ylläpitämiseksi.
Eikö ne vanhemmat saaneet syytettä lastensa huumaamisesta lääkkeillä? Tai edes varoitusta lääkäreinä?
Itse asiassa ei ihan mahdoton teoria ap:lla.
Minusta eivät kauheasti samalta näytä... Uutisen kuvan miehellä pidemmät kasvot.
Ei muuta kun murha.infoon esittämään teoria ;) Siellä on totakin erikoisempia käsityksiä Madeleinen olinpaikasta.
Ratkaisit mysteerin, Sherlock