Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mulla on n.4000e velkaa ja tulot tippuivat yllättäen...

Vierailija
06.01.2015 |

Noniin, yksi yö taas mennyt valvoessa ja stressatessa.. Tilanne on siis se, että mulla on lainaa/velkaa yhteensä noin 4000 euron edestä. Nyt sitten kävi niin, että menetin minusta johtumattomista syistä toisen työpaikkani ja tuloni ovat enää vaan noin 600e/kk.

Nyt stressaan joka yö, että miten helvetissä selviän tästä.. Rahat loppuvat ihan just. Välillä mietin että olisi vain helpompi lähteä ja jättää kaikki.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No hei. Tuo on niin pieni määrä ettei sen podä antaa pilata elämää. Monilla velat on 10 tai 100-kertaisia. Ilmoitat velkojalle tilanteen ja sovit uuden maksuohjelman. Myös kunnallinen velkaneuvonta on olemassa.

Vierailija
2/3 |
06.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuota oon monesti miettinytkin että monilla on paljon suuremmat velat ! Mutta tuo nyt tuntuu omalla kohdalla isolta kun olin sen miettinyt jo että hyvin onnistuu maksaa jne :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No hei, älä masennu! Mulla on velkaa 140 000€ ja tulot 1600€. Sit on vielä 3 lasta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä kolme