Meikkasitko kun lähdit häämatkan viettoon?
Mietin vaan, että aika nopeasti arki astui Ensitreffit-parin liittoon, kun Pia lähti heti häiden jälkeen sulhonsa kanssa täysin meikittömänä matkaan... Tosin, näkyihän sillä esittelyjaksossa ajamattomat kainalotkin, että ehkä se on enempi luonnonlapsi-tyyppiä. http://www.iltalehti.fi/viihde/2015011819042415_vi.shtml
Itse vain panostan sen verran paljon suhteeseeni, että todellakin meikkaan kun lähden mieheni kanssa lomamatkalle tai muuten jonnekin erityiseen.
Kommentit (10)
Meikkasin, meikaan lähestulkoon aina ja kaikkialle. Mutta: näetkö varmasti yhdestä kaukaa otetusta kuvasta, onko meikkiä vai ei? Voihan Piialla olla tuossa esim. meikkipohjaa jne. Hän varmaan arvostaa luonnollisuutta.
Minäkin panostan suhteeseeni mutta meikkaan silloin kun haluan. ;)
Meikkaan joka päivä. Ehkä kesällä joskus mökillä jää meikkaamatta, mutta ripsaria laitan silloinkin. Ei mitään juhlameikkiä, vaan ihan perusmeikki, ripset ja kulmat. Meikkasin myös kolmet synnytykseen, koska käynnistyivät kaikki aamulla, niin kävin vielä suihkussa ja meikkasin - sitten sairaalaan :) Yöllä en varmaankaan olisi.
Mä panostan mun suhteeseen, mutten meikkaa muuta kuin juhliin.
Mä panostan suhteeseen antamalla aina. Ei tarvi meikata. t. horomuija
[quote author="Vierailija" time="19.01.2015 klo 18:09"]Mä panostan suhteeseen antamalla aina. Ei tarvi meikata. t. horomuija
[/quote]
=D
Jos Piialla näkyi kainalokarvat, niin mitenkähän ahkerasti poistaa säärikarvoja, ja no..?
Meikkaamattomuus tuossa Piian tilanteessa (hänellä ihan uusi mies ja lähdössä häämatkalle) kertoo vahvasti siitä, että Piia ei ihastunut Jussiin häissä. Muuten hän olisi laittautunut, koska ihastunut haluaa esittää itsensä mahdollisimman hyvän näköisenä.
En voi sanoa muuta kuin että nuo Piian silmälasit on kyllä ihan jäätävän rumat! Jussin ilme varmaan on kullanarvoinen kun hän näkee Piian noiden kakkuloiden kanssa ekaa kertaa (jos se näytetään televisiossa). Piialle olisi jokin tyylikonsultaatio todellakin tarpeen.
En meikannut, olin silloin vielä aika nuori. Nyt todellakin meikkaan, jos lähden jonnekin.