Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

tsempatkaa mua aloittamaan autokoulu!

Vierailija
11.04.2013 |

se helpottais mun elämää niin paljon, et osaisin ajaa autoa.. mut kun en uskalla :( pelottaa et en opi vaikka kuinka harjoittelisin ja näin ollen saisin hävetä koko loppuikäni.. ja tosiaan olen jo yli 30.. hävettää olla tällainen luuseri :(

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokemuksella annan vinkin: Mene johonkin isoon autokouluun suorittamaan se autokoulu. Itse yritin ensin pikkufirmassa, mutta ajo-opettajan asenne oli todella mollaava ja hommasta ei tullut mitään. Vuosien päästä rohkaistuin uudelleen ja menin isoon autokouluun: kun yhden opettajan kanssa ei kemiat sujuneet niin pystyin vaihtamaan ajo-opettajaa sellaiseen, joka oli todella kannustava.

Kyllä siinä minullakin aikaa meni, mutta entäs sitten. Kyllä sen ennen pitkää oppii.

Vierailija
2/3 |
11.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin hankin ajokortin kolmikymppisenä. Ilman mitään aikaisempaa ajokokemusta pääsin  inssistäkin ekalla läpi. Ei se niin paha ole, et ole vielä vanha. Nyt jos aloitat heti, ehdit käydä kirjalliset ennen kesää ja ajotunnit kesällä. Kesällä on helppoa ajella, hyvä näkyvyys hyväkuntoiset tiet eikä niin paljon ruuhkia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

voi vitsit... onko se sit kuin vaikeeta oppia? nyt tuntuu pelkkänä ajatuksena lähes mahdottomalta.. ap