Nyt olisi hyvät neuvot kalliit!!
Meillä on töissä täydellinen pattitilanne jota puimme ke ja to emmekä päässeet yksimielisyyteen, osapuolina isojen ja pienten ryhmän vastaavat kasvattajat.
Kyseessä asia joka vaikuttaisi ja vaikuttaa varsinkin pienten ryhmän toimintaan ja heidän puoleensa ja tilaansa talossa.
No, tänäaamuna tämä toinen osapuoli olikin tehnyt kys muutokset aamuvuoroon mennessään ja kun menin 8 töihin ja kysyin että mitäs nyt niin vastaus oli "etkö näe". Ja kun sanoin että emmehän sopineet vielä mitään ja olen ed erimieltä kuten ryhmäni toinenkin työntekijä niin hän totesi "et voi tälle mitään".
Siltä seisomalta otin puh ja soitin "pomollemme" joka ei siis ole talossa kuin harvoin ja hän oli kannallani. Soitti tälle hlölle mutta muuta ei tapahtunut, koko päivänä. En puhunut hänelle mitään loppupäivänä enkä toiv vkonloppujakaan, olin ja olen yhä niin hoomoilasena ja vihainen että tärisen.
Ei noin voi toimia! ja hän aina jankuttaa miten olemme tiimi ja plaaplaa, juu olemme mutta vain silloin kun hän haluaa.
EN aio niellä tätä mutta enpä tiedä mitä tehdä enkä tod tajua kuinka motivoin itseni raahautumaan töihin taas ma :´´(
); { { } } ,
Ikavalta kuulos taa.