Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hyi! Poistuukohan tääkään koskaan? Rukouspyyntöjä Candyn ja Mikon puolesta?

Vierailija
04.02.2013 |

Suomi24 - rukoukset???



http://keskustelu.suomi24.fi/node/10364491



Ketjun aloittaja:



Rukoilisitteko tämän blogin pitäjän puolesta? Myös "Mikon" perheen puolesta. Herra voi antaa totuuden tulla ilmi. Vähän tuntuu, että tyttö taitaa olla aika hyväksikäytetty.



http://salatturakkaus.blogspot.com



_________________





Joku päätyi tonne ja näki ton yllä olevan "rukouspyynnön" ja kirjoitti:



En oikein vielä tässä vaiheessa vetäisi yhtään mitään rukouksia kuvioihin, sillä kuka meistä tietää mistä hömpästä tässä on oikein kysymys. Minäpä en yhtään ihmettelisi, vaikka tässä olisi kirjoittajana ihan joku jopa vanhempi mies itse ja esiintyy Candynä. Ja täällä sitten rukoiltaisiin ihmisen puolesta, jota ei ole edes olemassakaan.



Tuntuu vähän siltä, niin kuin viimeisimmissä kommenteissa olisi koko käytetty kielikin muuttunut. Mutta en ole lukenut tätä blogia juuri ollenkaan, joten en todellakaan tiedä. Olen vain nähnyt, että siitä keskustellaan paljon vauva.fi, aihe vapaa, palstalla ja googletuksissa on näkynyt jotakin "otteita".



En siis menisi vielä rukoilemaan yhtään kenenkään puolesta yhtään mitään. Minulle tämä avauksesi tuntuu rukouksen väärinkäytöltä ja halventamiselta. Mutta sitäkin täällä Ihmelandiasssa harrastetaan. Mitä omituisimpien asioiden puolesta tehdään kaikenlaista rukousmyräkkää. Kaikkien mielestä se ei siis ole oikein ja minä kuulun heihin.

__________________





MITÄ MIELTÄ "USKOVAISET" OLETTE TÄMMÖISISTÄ RUKOUSPYYNNÖISTÄ, JOTKA KUULOSTAVAT PELKÄLTÄ HÖMPÄLTÄ - JA TAITAVAT MYÖS OLLA SITÄ?



Minusta tommoinen on jotain Jumalan tai uskonnon pilkkaamista. Ei me voida kissojen ja koirien juttujenkaan edestä oikeastaan rukoilla. Minkälaisiin kreiseihin "rukouspyyntöihin" olet itse törmännyt?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuka sen määrittää mistä saa rukoilla ja mikä on tärkeää?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla