Mistä te isorintaiset mutta kapeavyötäröiset löydätte esim. kevättakin?
Rinnanympärys mulla on 108cm ja vyötärö 80cm. Miljoonaa takkia taas tänäänkin kokeilleena numero 38 mallaa täydellisesti muutoin mutta puristaa rintojen kohdalta ja liiskaa rinnat lyttyyn. Numero 40 taas roikkuu päällä muutoin..
Tykkään farkkukankaisista, nahkatakkeja esimerkiksi vierastan, varsinkin näitä mitä nyt paljon kaupoissa että ovat tosi lyhyitä takkeja, tykkääisin vähän pidemästä mallista kun omaan kuitenkin alamahapömppiksen... toisaalta olen jo aika epätoivoinen?
Nmerkillä turhaanko laihduttanut?
Kommentit (4)
kaikki sitä pienempää kokoa, ja laitan kiinni vain tissien alapuolelle asti
Koossa 40 rintojen ympärys on reilusti alle metrin.
on kyl hyvä mut mulla on kaikki paidatki sellaisia missä vyö... eli varmaan otan sitten sellaisen pienemmän koon ja siit sitten vetskari sen verran auki ja ostan jonkun ihanan ison huivin :) kiitos vastanneille :) ap
sitten otan sen takin kokoa 38 mutta en laita sitä ylös asti kiinni vaan takki kiinni vain tissien alle asti ja iso huivi niin ei tule kylmä.