Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milloin olette jättäneet vaipat pois?

Vierailija
19.10.2011 |

Päivävaipasta luovuttiin jokin aika sitten - ainoastaan pidemmille ulkoilureissuille laitettu, kun ei pääse välttämättä nopeasti vessaan. Vaippa aina tuolloinkin kuiva.



Nyt lapsi on tehnyt yhden kerran pissat yöllä vaippaan useamman viikon aikana (ei suostunut tuolloin käymään illalla potalla).

Toisayönä halusi käydä potalla ja teki pissan, illalla ei tehnyt. Varmaan vois jättää yövaipankin pois? Lapsi täyttää kohta kaksi vuotta.



Voikohan pissattoman ja kakattoman kertakäyttövaipan laittaa energiajakeeseen?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun jätettiin päivävaippa pois ja yövaippa vähän reilu 2v:na.



Kuopus on nyt 1,5v ja pottailua ollaan harjoiteltu silloin tällöin. Aika satunnaisesti sinne mitään tulee mutta eipä tässä vielä kiire olekaan. :)

Vierailija
2/4 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

päivällä ilman vaippaa, yöksi en edes suunnittele jättäväni pois. Isompi jätti yövaipat itse 2vkoa 3v synttäreiden jälkeen. Kakkosen kohdalla kans yövaippa veke sitten, kun itse sen haluaa pois, yökuivuutta ei voi harjoitella se on hormonitoiminnasta riippuvainen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ymmärtänyt, että kyse on tosiaan fysiologiasta. Tuntuu vaan turhalta laittaa vaippaa, kun siihen ei mitään tule.



Tytöllä ollut yövaipat pääsääntöisesti kuivia jo monta, monta kuukautta.



Ap

Vierailija
4/4 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

alle 2- vuotiaana. Päälle 1- vuotiaana pottaan ja ulkoilut ilman vaippaa 2- vuoden kieppeessä, riippunut vähän vuodenajasta.



Yövaippa ollaan otettu pois kun vaippa aamulla kuiva. Tämä joskus 3- vuotiaana. Meidän toisiksi nuorin on täyttämässä pian 3- vuotta ja pissaa reippaasti yöllä vielä vaippaansa joten en ole edes harkinnut vielä testaavani ettei laitettaisi vaippaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi seitsemän