Ostin ensi talvea silmällä pitäen
vauvalle Travellen Remu talvihaalarin kokoa 80 cm. Vauva on syntynyt marraskuussa eli on ensi talvena vuoden ja vähän yli. Toivottavasti mahtuu. Tuntuu, että talvihaalarit olisivat reilumpia; vauva käyttää edelleen 56 senttistä haalaria (Jonathanin) missä edelleen kasvunvaraa, vaikka muut vaatteet alkavat olla 62 senttisiä. Kaupassa oli myös puku kokoa 86 cm mutta se näytti ihan järettömän isolta!
Kommentit (4)
Mä tein tuon saman jutun kun mun poika oli syntynyt marraskuussa, niin ostin alesta seuraavaksi talveksi 80cm Remun haalarin. Meillä poika pitkää sorttia, joten haalari mahtui vain syksystä, joulun jälkeen oli jo pieni. Pojalla kun oli pituutta 1v neuvolassa jo 82cm.
syntynyt tyttö ja hyvin meni viime koko viime talven 80 Reimatec. Tyttö siis silloin 1-1,5v. Nyt on käytössä 86 vastaava haalari.
syntynyt toukokuussa -08, eli tänä talvena ikää reilu 1,5vee, ja menee 86cm haalari..
Kun halvalla sai! Alesta puoleen hintaan! Jos ei ensi talvena mahdu niin sitten en koskaan osta mitään etukäteen! :D