Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Millaisessa tilanteessa olet tuntenut olevasi moukka?
Kommentit (2)
Hamstraan ruokia ja haen jälkiruoankin valmiiksi, ettei loppuisi kesken ennen omaa vuoroani:) Huomasin tällaisen ikävän piirteen itsessäni viime viikonloppuna, kun oltiin kylpylässä puolihoidolla. Muut ihmiset söivät fiksusti, ite hotkin kuin viimeistä päivää:)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
se jostain syystä ei pidä meitä (=perhettäni) tarpeeksi hienoina heidän ystävikseen ja tuo sen myös esiin. Säälittelee ääneen uravalintoja. Ei ymmärrä muuta kuin valkoiset seinät huoneissa.
Ja olen joskus oikeastikin tuntenut itseni moukaksi. Esim vappupiknikillä niillä on aina jotain sormenpäänkokoisia koktaisuupaloja. Meidän perheellä taas on nälkä, ja eväät sen mukaiset. Sitten ne juo kuohuviiniä ja nyrpistelee meidän simalle (meillä on tietty lapset mukana, heillä ei edes ole vielä)