Lue keskustelun säännöt.
Toi hertta on niin huono!!
18.03.2010 |
pikku kakkosessa siis. erityisen ärsyttävää siinä on tuo naurettava hissimusiikki taustalla.
Kommentit (7)
Mutta varmasti halpa. Jos ne runot edes ois kivoja, siinä olisi jotain ideaa, mutta kun ei ne edes rimmaa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Meillä tykätään kovasti siitä, koko perhe.
eli ihan huippu sen ikäiselle, meillä tykätään...
Välillä vähän korvia särkee.
ja moniko 3-5-vuotias tietää esim. mikä on "speksi"?
(keksi-speksi... eikö muuta keksi?)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
yleensäkin kaikista lastenohjelmista? Minusta niissä on lähes kaikissa jotain ärsyttävää, toistoa, huono musiikki ym. Mutta mitä siitä, kun en niiden kohderyhmään kuulukaan, lapsi tykkää ja katsoo jopa Herttaa joskus.
Herttaa kerrotaan runomitassa, jos et ole huomannut. Toiseksi ohjelma on suunnattu 3-5 vuotiaille, ei iki-teineille.
Hertan tv-esitykset ovat vain alkusoitto, käyppäs katsomassa www.yle.fi/lapset ja mitä sieltä löytyy, siellä on niin mahtavasti tekemistä, että meidän 4v on ollut siellä nyt viikon, tunnin päivässä ja haluaa aina uudelleen, siellä sama tarina saa vuorovaikutteisen ilmeen.
Huom! Käy itse ensin tutustumassa, ennenkuin annat lapsen pelata, kyselyjä tulee ja auttamistarpeita, varmasti, mutta todella hieno pedagogisestikin hieno ote useimmissa peleissä.