Lue keskustelun säännöt.
" Tietääkö" sen heti, kun on raskaana? Jotenkin tuntuu erilaiselta?
14.09.2007 |
Enkä nyt tarkoita fyysisiä oireita, vaan sitä oloa sisällä?
Kommentit (3)
toiveet voivat kuitenkin olla korkealla.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mun eka raskauteni oli " vahinko" , mutta arvasin olevani raskaana jo ennen kuin kuukautisten olisi pitänyt alkaa, koska oli niin erilainen olo kuin yleensä. Sitten taas kun tarkoituksella yritettiin raskautta, niin positiivinen testi tuli tavallaan yllätyksenä. Olin jo muutaman kuukauden ajan tarkkaillut joka nippausta, huimausta ja pahanolontunnetta, enkä varmaan enää erottanut, mikä on todellista ja mikä kuviteltua.
Eli mun mielestäni riippuu tilanteesta. Ja on tietysti myös yksilöllistä, miten voimakkaina raskausoireet tuntuvat.
Eikä tarvitse uskoa jos ei halua, mutta minä tiedän mitä tiedän.
Ekalla kertaa en oikeus uskaltanut uskoa aluksi mutta tokan kanssa se oli heti selvää.
Olin unen ja valveen välimaastossa ja syntymätön lapsi tavallaan kysyi lupaa tulla ja toivotin hänet tervetulleksi meidän perheeseen ja lupasin pitää hänestä huolta.
Havahduin hereille ja menin vessaan, peilistä näin silmistäni että nyt on tärpännyt ja rupesin nauramaan. Mies piti ihan pönttönä mutta osoittautui että olin oikeassa:)
Ja siis muuten olen ns. normaali, en mikään paranormaalien asioiden ystävä:)