BB: Voi ei, Jarkko joutuu äänestykseen kun vastasi punaiseen puhelimeen....
No, toivottavasti ei joudu lähtemään talosta. Mutta toi alkoholisti-Kadi täytyis oikeesti saada pois tuolta. Mua ärsyttää se nykyisin jo yhtä paljon kun viime viikolla inhosin Tiinaa.
Kommentit (13)
Toivotaan nyt että Piia olisi äänestyksessä niin homma olisi helppo ja Piia saisi häädön.
Ainahan niitä on vähintään kaksi nimeämispisteiden perusteella ja Jarkko on nyt ylimääräinrn.
Mutta siiskö vasta ensi viikollako?
Ketkä nyt on?
mitä luulette? Onkohan Jarkolla kuitenkin enempi faneja kuin Timolla?
Ei ole Kadi siis Jarkolle uhka.
Nikokin on ok ja Suvi, mutta koska eivät ole alkuperäisiä niin mahikset taitavat mennä siinä.
Olis kyllä meno niin laimeeta, että hohhoi, jos alkkis-Kadi tiputettais pois.. Sauli ei tuo enää mitään lisäarvoa noihin pileisiin, joten hus ulos vaan.
Luuletteko tosissaan että Jarkko tippuu jotain Riittaa vastaan???
näin minä ainakin ymmärsin, että on nyt
Tällä viikolla on tällä viikolla.
BB sanoi ENSI viikolla.
Mutta onhan se voinut sanoa väärin, mutta luulis että on miettinyt sanottavansa tarkkaan etukäteen eikä kämmäis noin.
Big Brother -talon punainen puhelin pirahti yllättäen olohuoneessa. Puhelimeen säntäsi vastaamaan Jarkko.
Big Brotherin viesti luurin toisessa päässä oli karmiva. Jarkko joutui ensi viikon häätöäänestykseen. Hän sai kertoa tiedon muille.
Tänään asukkaat myös antoivat nimeämispisteitä päiväkirjahuoneessa. Se, ketkä joutuvat tämän viikon häätöäänestykseen, selviää huomenna.
Farbodia olen nauranut huomattavasti enemmän kuin Kadia ja Nikon positiivista asennettakin on paljon hauskempaa seurata kuin alkkis-Kadia. Miten siitä Kadista voi joku tykätä? Vaikka ois vastakkain Kadi ja Piia, niin miinukset lähtis täältä Kadille.
Mun mielestäni myös martinan olisi pitänyt jäädä hämmentämään ja ärsyttämään.
Kun taas Kadi on säälittävä. " Hieman" tyhmä ja alkoholisti, minusta ei ole tuo talo hänen paikkansa.
On sen verran sympaattinen ihminen, että en usko hänen tippuvan!